Професійна команда – успішна громада

На теренах Хмельницької області продовжується формування нової системи місцевого самоврядування. Для 60 територіальних громад, в нових умовах розвитку  українського демократичного суспільства визначено нові напружені завдання успішного становлення нових адміністративно-територіальних одиниць, надання населенню місцевими органами влади якісних, своєчасних адміністративних послуг, забезпечення самодостатності громад.

Успішний результат прямозалежний від професійності посадових осіб місцевого самоврядування кожної територіальної громади.

На підставі законів України «Про місцеве самоврядування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», п.п.20,21 ст.91 Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 06 лютого 2019 року №106 «Про затвердження Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад» Хмельницький регіональний центр підвищення кваліфікації, утворений у жовтня 1991 року, продовжує надавати освітні послуги органам місцевого самоврядування у сфері підвищення кваліфікації посадових та виборних осіб місцевого самоврядування. Послуги надаються на замовлення відповідних міських, селищних, сільських рад на договірних засадах. Перелік обраних радами навчальних програм для підвищення кваліфікації завчасно узгоджується між Хмельницьким РЦПК та замовниками(місцевими радами). Зважаючи на актуальність, важливість вирішення в громадах пріоритетних завдань, пропонуються через очну та дистанційну форму навчання поглибити, отримати нові знання, вміння з питань нормативно-правового регулювання діяльності органів місцевого самоврядування; практичних питань роботи комунальних підприємств; проектного менеджменту; проблемних питань в роботі секретарів місцевих рад; практичних аспектів публічних закупівель в Україні; вирішення земельних питань; організації роботи старости на старостинських округах тощо.

За активної участі керівників територіальних громад області, відповідальних посадових працівників виконавчих органів місцевих рад, працівниками Хмельницького РЦПК впродовж 20-27 січня 2021 року безпосередньо у територіальних громадах проведено 57 ділових зустрічей з оформлення і підписання договорів про співпрацю на 2021 рік.

У такий спосіб визначено основні форми безпосереднього, комбінованого навчання управлінців громад області, депутатів місцевих рад. І першим навчальним заходом у Хмельницькому регіональному центрі підвищення кваліфікації 04 лютого поточного року буде семінар-практикум для новообраних керівників територіальних громад. Партнерами проведення навчання будуть:  Центр експертизи доброго врядування Генерального директорату з питань демократії Ради Європи (Програма РЄ «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні»), Міністерство розвитку громад та територій України, Національне агентство України з питань державної служби, Хмельницька обласна державна адміністрація, Хмельницька обласна рада, територіальні громади області.

 

За матеріалами Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації

попередня статтяФонд соцстрахування здійснює виплати матеріального забезпечення вчасно та у повному обсязі
наступна статтяВідбулася підсумкова онлайн-нарада директорів закладів позашкільної освіти