Хмельницький академічний обласний театр ляльок: коли турбота про найменших – головне завдання

Хмельницький академічний обласний театр ляльок від початку війни став прихистком та своєрідним освітньо-розважальним хабом для дітей з усієї країни. Працівники театру стали «арт-терапевтами» та допомагали отримувати позитивні емоції під час руйнівних подій.

Триває ця робота й зараз. Вистави у театрі проходять чотири дні на тиждень: у середу, четвер, суботу та неділю. Крім того, театр пропонує маленьким гостям й інші розваги. На території закладу розташований зимовий сад із різноманітними тваринками та птахами – невеличкий живий куточок. Також на подвір’ї театру облаштували ігровий майданчик «Ляльковий дворик». Тут дітлахи можуть погратися іграшками, покататися на гойдалках та пострибати на батутах.

Колектив театру співпрацює чи не з усіма обласними культурними інституціями. На базі театру відбуваються різноманітні майстер-класи від місцевих бібліотек, музеїв та освітніх центрів. Також діти мають можливість познайомитись із різними професіями. Так, в театрі регулярно проходять зустрічі із працівниками ДСНС, де малюкам розповідають про роботу рятувальників. А вже днями маленькі відвідувачі зможуть дізнатися про роботу кінологів та побачити, як правильно дресирувати собак.

У Хмельницькому академічному обласному театрі проходять й різні благодійні акції. Так, колектив закладу ініціював концертну програму «Крила надії». Зібрані під час заходу кошти спрямували на допомогу дітям із тимчасово переміщених родин.

А 1 червня у театрі відзначили Міжнародний день захисту дітей. До святкування долучилися місцеві артисти та підприємці. Окрім розваг для діток, метою концерту був збір коштів для «57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка».

Також у театрі організовано проведення уроків з української мови для дітей, які приїхали з інших міст. Навчає малюків наша місцева письменниця-казкарка Ольга Рибчинська. Такі заняття несуть не лише освітню функцію, а й розважальну. Адже під час цих уроків діти слухають казки й одночасно збагачують свій словниковий запас.

Не обходиться й без екскурсій. Театр ляльок у співпраці із громадськими активістами організував подорожі до Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Також сьогодні для гостей театру проводять екскурсії й безпосередньо працівники закладу. Відвідувачі можуть дізнатися про усі таємниці закулісся, подивитися як виготовляються ляльки, де зберігаються декорації та як до виступів готуються актори.

Театр продовжує працювати. І поза різноманітною благодійною роботою готується й до прем’єри. Вже на початку вересня хмельничан та гостей області очікує нова вистава «Золотий баранчик».

попередня статтяФорум внутрішньо переміщених осіб Луганщини
наступна статтяВічна пам’ять та Слава Героям, які загинули за незалежність України!