Заклад обласний ради – комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини» – єдиний в області спеціалізований заклад охорони здоровя для медико-соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського пілкування, з ураженням нервової системи та психіки, віком від народження до семи років.
Заклад розрахований на 110 місць. Протягом 2023 року у закладі перебувало 149 дітей, за 8 місяців поточного року – 107. За перше півріччя 2024 року реабілітаційне лікування отримали 70 дітей.
Як зазначає голова обласної ради Віолета Лабазюк, серед закладів охорони здоров’я обласного підпорядкування КНП «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини» виконує особливе призначення, працівники якого забезпечують своєчасний і повноцінний фізичний розвиток дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, дітям з інвалідністю, з вадами фізичного та розумового розвитку, таким чином готуючи їх до життя в сім’ї та соціумі.
Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк разом із начальником управління з питань спільної власності територіальних громад Едуардом Монастирським відвідали спеціалізований будинок дитини, що знаходиться в обласному центрі. Комунальний заклад днями отримав від Релігійної Організації “Релігійне Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх дній в Україні” спеціалізоване обладнання для здійснення вихованцям установи реабілітаційних заходів. З відповідним зверненням звернулася до благодійників директор Будинку дитини Катерина Горин.
У рамках налагодженої кількарічної співпраці обласної ради та особисто Віолети Лабазюк з цією релігійною організацією її представники спрямували для потреб спеціалізованого закладу реабілітаційне обладнання: лікарняні функціональні ліжка, вертикальний підйомник та мобільний сходовий транспортер для осіб з інвалідністю, поручень для відновлення навичок ходьби з перешкодами, автоматичний ротор для тренування верхніх і нижніх кінцівок, сходи з похилою площиною та інше устаткування.
“Головне завдання – надання дітям, які залишились без батьківського піклування, борються зі складними захворюваннями та перебувають у цьому закладі, якісної медичної, реабілітаційної, соціальної та навчально-виховної допомоги, зокрема, й забезпечення належних умов для реабілітації даної категорії дітей”, – наголосила Віолета Олександрівна.