Хмельницькі пластуни передали громаді Хмельниччини Вифлеємський вогонь миру

“Іскорку миру, благополуччя і щастя” голова обласної ради Віолета Лабазюк отримала сьогодні від активістів Хмельницького обласного осередку скаутської організації “Пласт”. Урочиста церемонія передачі Вифлеємського вогню миру відбулась сьогодні  у кабінеті очільниці області за участю заступників голови обласної ради Володимира Гончарука, Валентина Соколюка і Тетяни Зеленко, працівників виконавчого апарату обласної ради.

За словами голови Хмельницького обласного осередку Віктора Годного, міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

«Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу», – зазначив пластун.

Віолета Олександрівна  подякувала юним патріотам та висловила сподівання, що Вифлеємський вогонь миру подарує злагоду, тепло, взаєморозуміння кожній родині.

“Нехай Різдвяна Зірка нас усіх оберігає і принесе у прийдешньому році віру, любов, здоров’я та злагоду у нашу оселю”, – зазначила Віолета Лабазюк.

В Україні Вифлеємський Вогонь миру напередодні Різдвяних свят скаути передають Главі держави з 2015 року. Хмельницькій обласній раді пластуни передають вогонь зі Святої землі уже п’ятий рік поспіль.

Довідка

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок – донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом – у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня, а основним ініціатором виступив скаутський провідник Бертль Рюнвальд.

Щороку австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту. Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Щороку пластуни перебирають Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

 

  

попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяЯкість надання кардіохірургічної допомоги у реконструйованому обласному серцево-судинному центрі буде на високому сучасному рівні