Якість надання кардіохірургічної допомоги у реконструйованому обласному серцево-судинному центрі буде на високому сучасному рівні

Протягом останніх трьох років здійснюються роботи з реконструкції будівель комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» з метою створення сучасного обласного центру кардіології та кардіохірургії.

Із ходом проведення реконструкційно-ремонтних робіт медичного закладу ознайомилася сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк.

За словами головного лікаря КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», депутата обласної ради Андрія Кланци, після проведеної реконструкції у кардіоцентрі надаватимуть  невідкладну кардіологічну допомогу пацієнтам з гострими станами, інфарктами, нестабільними  стенокардіями та порушенням  серцевого ритму. Також у центрі  розмістять сучасне реанімаційне відділення, стаціонар на 30 ліжок та амбулаторно-поліклінічне відділення.

Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, дуже приємно, що в області функціонуватиме медичний заклад європейського рівня, де для пацієнтів будуть створені всі належні умови перебування та, безумовно, кваліфікованого лікування.

«Впевнена, що в оновленому серцево-судинному центрі надаватимуться якісні медичні послуги для населення області високопрофесійними лікарями на найвищому сучасному рівні»,- наголосила Віолета Олександрівна.

Кардіохірургічна допомога для мешканців області, в тому числі з гострим коронарним синдромом, наразі надається у спеціалізованому відділенні кардіо- та ендоваскулярної хірургії Хмельницької обласної лікарні, у якому щорічно здійснюється близько 1000 коронарографій та 450 стентувань, з них 60% – при гострих станах. Окрім цього, виконуються близько 200 операцій на відкритому серці (з яких більше 50% невідкладні).

Загальна вартість проєктно-кошторисної документації для створення обласного центру кардіології та кардіохірургії складає 101 млн 532,5 тис. гривень. За станом на сьогодні на будівництво, реконструкцію та придбання  основних  засобів освоєно більше 70 млн грн з обласного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та за рахунок субвенції з державного бюджету.

Для завершення реконструкції необхідно ще майже 35 млн гривень.

Віолета Лабазюк відзначила високий рівень виконання будівельних та оздоблювальних робіт приміщень центру.