Більше року війни в країні комунальний заклад культури «Хмельницький обласний художній музей» є справжнім реабілітаційно-мистецьким укриттям та місцем розвитку й мотивації не лише для жителів нашої області, а й багатьох регіонів України, які постраждали внаслідок російської навали.
Вчора, у Міжнародний день музеїв, заклад обласної комунальної власності ХОХМ презентував відвідувачам результати свої роботи у період від 24 лютого минулого року. Участь у культурному просвітницькому заході взяв перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук. Протягом трьох днів, від 18 до 20 травня, на базі музею відбудеться низка заходів, які будуть присвячені ще більш активному спілкуванню з гостями у просторі ХОХМ, який всупереч всьому, вже давно став більше, ніж музей.
Вітаючи присутніх на заході, Володимир Володимирович зазначив, що Хмельницький обласний художній музей по праву можна вважати одним з найкращих закладів культури комунальної власності обласної ради.
«З 24 лютого ви прийняли великий виклик – зберігати та примножувати культурну спадщину рідної Хмельниччини. Працівники впевнено та гідно долають всі виклики цієї війни, швидко перелаштувавшись на організувавши подальшу роботу. Завдяки щоденній праці колективу музею жителі області мають змогу побачити витвори мистецтва відомих художників Хмельницької області. Важливим є той факт, що в музеї також виставляються й роботи молодих сучасних творців», – резюмував перший заступник голови обласної ради.
За сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, вагомий внесок у популяризацію, розвиток і збереження культурної спадщини України та з нагоди Міжнародного дня музеїв Володимир Гончарук вручив Грамоти обласної ради та цінні подарунки колективу КНП «Хмельницький обласний художній музей». Подякою обласної ради також відзначено заступника директора музею з наукової роботи Олену Михайловську.
У рамках заходу відбулося відкриття нової виставки, яка без сумніву, буде цікавою глядачам з різним бекґраундом. «Ізоморфізми» – спільна виставка доволі відомої, як в Хмельницькому, так і за його межами, мистецької сім’ї Школярів.
«Ізоморфізми» − поняття, витоки якого сягають вглиб багатьох наук. Та ми зупинимося на дуже загальному, а тому зрозумілому для кожного − це наявність подібності у різних об’єктів. Тож запрошуємо вас завітати на вернісаж та спробувати прослідкувати цю подібність та відмінність докладніше.
Кожен з художників мистецької сім’ї Школярів – яскрава особистість, яка працює із різноманітними формами мистецьких практик. Саме тому їх майстерня є лабораторією для постійних творчих експериментів. Та, незважаючи на творчі відмінності, всі разом вони створюють міцний симбіотичний зв’язок, який допомагає їм доповнювати один одного та мудро переносити всі виклики життя.