Cьогодні за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк спільно з Хмельницьким базовим фаховим медичним коледжем розпочався ще один проєкт на підтримку ветеранів та членів їх родин. Це соціальний проєкт домедичної допомоги під назвою «Людина. Допомога. Поруч».
В рамках проєкту планується проведення трьох навчальних заходів (тренінгів), які об’єднають працівників соціальних служб територіальних громад кожного з трьох районів нашої області. Сьогодні на старті − 54 учасники з 27 громад Хмельницького району.
Мета проєкту – здобуття фахівцям соціальних служб громад базових знань, вмінь та навичок з надання домедичної допомоги ветеранам та членам їх родин.
“Третій рік повномасштабної війни, десять років неоголошеної війни в Україні. Велика кількість ветеранів, які повертаються до нас в регіон. Вони хочуть бути активними учасниками громадянського суспільства і спільно з усіма відновлювати нашу країну. Поряд з тим, ветерани повертаються з фронту зі складними пораненнями, тому потребують додаткової уваги та піклування”, – сказала Віолета Олександрівна під час відкриття заходу.
Також вона наголосила на тому, що як і в Україні, так і на Хмельниччині значна кількість загиблих, зниклих безвісти та полонених бійців. Їхні родини проживають найскладніші часи, і вони також потребують нашої максимальної підтримки.
Голова обласної ради відмітила, що на державному рівні через профільні міністерства впроваджується чимало програм задля підтримки ветеранів.
“Ми з вами на місцевому рівні також маємо бути активними учасниками цього процесу − підтримувати наших ветеранів, допомагати у їхній соціалізації, фізичній та психологічній реабілітації”, – додала Віолета Лабазюк.
Віолета Олександрівна навела конкретні приклади тих проєктів, які вже реалізовані в нашій області: створення Центрів життєстійкості в рамках програми Мінсоцполітики, реалізація соціального проєкту психологічної підтримки «Разом. Допомога. Поруч» спільно з ГО «Разом» та Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією, створення реабілітаційного відділення для ветеранів в рамках співпраці з проєктом RECOVERY та забезпечення реабілітаційним обладнанням спільно з американськими партнерами зі штату Юта в обласних комунальних закладах охорони здоров’я, багато інших.
Також вона відмітила, що обласні заклади охорони здоров’я надають якісну реабілітаційну та психологічну допомогу ветеранам. Поряд з тим, не лише медики, але й кожен свідомий громадянин має розуміти важливість підтримки ветеранів та їх родин. Тому сьогодні ми маємо активно працювати над тим, аби майбутнє кожного ветерана в Україні було сповнене можливостей.
Віолета Лабазюк побажала учасникам успішного навчання та гідних результатів. По завершенню одноденного тренінгу кожен учасник отримав відповідний сертифікат.