Саме такою була тематика навчання обласного семінару для завідуючих науково-методичними відділами центральних бібліотек та фахівців, які відповідають за методичну роботу в територіальних громадах, який відбувся 25-26 жовтня 2023 року. Організаторами семінару виступили Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва та Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. В навчанні взяли участь бібліотекарі з 36 територіальних громад області.
Відкриття семінару відбулось за участі директора Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки Катерини Чабан та методиста методичного відділу мистецької освіти та підвищення кваліфікації Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Людмили Навроцької, які побажали учасникам семінару гарного настрою, творчої робочої атмосфери і позитивних емоцій від навчання та спілкування.
Програма семінару містила ряд важливих та актуальних питань. Зокрема, в секції «Бібліотека. Незламність заради майбутнього» акцентували увагу на основних напрямках діяльності методичних служб в сучасних умовах: визначення практичних моделей бібліотечного обслуговування в громадах; узагальнення досвіду бібліотек; організація заходів з підвищення кваліфікації працівників; меморіалізація подій сучасності. Говорили про бібліотечну статистику як показник діяльності публічної бібліотеки та проаналізували результати участі в обласних дослідженнях. В секції «Професійні поради» учасників ознайомили з питаннями бібліотечної статистики; номенклатури справ; правових аспектів включення у фонд книг із різних джерел надходження; електронних бібліографічних ресурсів на допомогу обслуговування користувачів та проаналізували результати реалізації проєкту «Дія. Цифрова освіта» координаторами Хабів цифрової освіти в публічних бібліотеках області. В секції «Бібліотечні практики: досвід бібліотек Хмельниччини» методисти центральних бібліотек міських територіальних громад Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Городка, Теофіпольської селищної ТГ та Кузьминської сільської ТГ поділилися практиками роботи публічних бібліотек у своїх громадах. Також учасники практично ознайомилися із сучасними формами популяризації українських авторів, зокрема взяли участь у презентації картин з приватної колекції родини Григорія Храпача під назвою «Майстер пензля – Григорій Храпач» в рамках обласного туру пам’яті «Син Прибузької землі». Також отримали практичні поради з базової психологічної допомоги в умовах війни та як за допомогою бібліотечних ресурсів допомогти мешканцям громади зберегти власне життя в умовах воєнного стану.
До проведення лекційних та практичних занять були залучені провідні фахівці Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки, а саме: Катерина Чабан, Валентина Маковська, Надія Синиця, Тетяна Грудецька, Олена Баворовська, Зоя Філіпенко, Олена Грицишина, Лілія Семенюк, Інна Лавренчук, Вікторія Шелегеда, Неля Томаля та Ірина Козак.
Після завершення навчання учасники поділились своїми враженнями, побажаннями та творчими планами.
За матеріалами Хмельницького обласного
науково-методичного центру культури і мистецтва