Мова нас єднає!

27 жовтня в Україні відзначався День української писемності та мови, який є важливою подією в культурному житті України. Свято спрямоване на усвідомлення важливості української мови як основи національної самобутності. Мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким ми пишаємося. Усвідомлюємо велику вагу рідного слова й несемо особисту відповідальність за нього.

Наша рідна мова загартована історією і відточена творчістю талановитих письменників України. Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Сьогодні захисники України відстоюють цінності нашого народу. Серед них – рідна мова. Вона є запорукою нашої згуртованості. Зберігати і розвивати свою мову – це будувати незалежну, вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися Батьківщиною.

У п’ятницю, 25 жовтня 2024 року, здобувачі освіти, педагогічні працівники Славутського ліцею Хмельницької обласної ради традиційно долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Авторкою цього року стала Оксана Забужко, текст мав назву «Магія голосу», а читав його поет, нині військовий, Павло Вишебаба.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований командою «Українського Радіо» у 2000 році – задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку й вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови з різних куточків світу.

З метою виховання любові до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до українського народу, бажання розмовляти рідною мовою; розширення знань про красу і багатство української мови, для здобувачів освіти 8–11 класів були проведені години спілкування, виховні та класні години: «Українська мова – це наш дух, наша душа, наша пісня…», «Мова – духовне багатство народу», «Українська писемність і мова», «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи!».

Здобувачі освіти з цікавістю переглядали відеоматеріали про тернистий шлях рідної мови, історію її виникнення. Мелодія слова лунала під час декламування поезій, вражаючи усіх майстерністю виконання та неприхованою щирістю.

Багато незабутніх емоцій та вражень ліцеїстам 10-А класу подарувала гра-посиденьки «Пані Мова на гостинах у пані Осені», на якій було представлено ряд інтерактивних та цікавих завдань з метою виховання любові до рідної мови, рідного краю, почуття поваги до всього свого, українського, формування розуміння того, що українська мова – наш скарб!

Незвичайною окрасою в проведенні лінгвістичного дійства стали лепбук «Мова наша солов’їна» та буклети, на яких були представлені історія свята, прислів’я, загадки, бліц-опитування, а також цікаві факти про мову.

Переконані, що наша мова й надалі єднатиме український народ та слугуватиме для всіх нас потужним духовним оберегом. Тож бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки гомін лісів, переливи струмків, а й високий дух предків, сила нашого сьогодення і поступ майбутнього!

За матеріалами  Славутського ліцею

Хмельницької обласної ради

 

попередня статтяУкраїнців запрошують поділитися своєю історією стійкості
наступна статтяОсвячення Храму у Хмельницькому стало символом віри та єдності