У рамках Тижня професійної освіти у Хмельницькому професійному ліцеї відбулося відкриття музейної експозиції, присвяченої боротьбі за незалежність України з початку XX століття до сьогодення.
Такий музей – перший серед закладів професійно-технічної освіти області. Експозиція майстерно розміщена в одному з коридорів навчального закладу. Ініціатором його створення є директор закладу Григорій Станіслав. У музейному просторі представлені особисті долі та життєвий шлях видатних українців, цікаві факти з історії Проскурова, розкрито діяльність провідників ОУН-УПА, ключові епізоди історії українського визвольного руху та експонуються видатні мистецькі твори й унікальні історичні артефакти.
Окрім того, в експозиції розміщені меморіальні дошки з фотографіями сучасних героїв – викладачів, учнів та випускників професійного ліцею, які загинули у російсько-українській війні. Це майстри виробничого навчання Володимир Коваль і Василь Луцик, учень ліцею Ілля Павлов та випускники закладу Олександр Борбуцький, Максим Капріца і Вадим Шаронов.
У відкритті експозиції взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, представники Хмельницької міської ради, обласної військової адміністрації, родини загиблих героїв російсько-української війни, духовенство, керівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, педагогічний колектив та здобувачі освіти професійного ліцею.
Експозицію благословив духовний наставник ліцею настоятель Храму великомученика Пантелеймона цілителя Хмельницької єпархії ПЦУ отець Леонід.
Перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук під час свого виступу зазначив: «Сьогодні Україна, без перебільшення, стикнулася з найбільшим викликом ХХІ століття – це боротьба за існування держави і боротьба за існування нації, в якій гинуть найкращі сини і дочки України. Разом з тим, у ХХ столітті Україна втратила у сотні більше разів найвидатнішого цвіту української нації. Це Перша і Друга світові війни, голодомори та політичні репресії… Але ми маємо величезну перевагу перед тими хлопцями і дівчатами, які гинули за українську свободу у ХХ столітті – сьогодні ми маємо власну Державу, маємо кого захищати. Впевнений, з підтримкою цивілізованого світу – ми переможемо!».
За значний внесок у національно-патріотичне виховання учнівської молоді, відродження історичної та духовної спадщини українського народу, активну волонтерську діяльність та з нагоди Міжнародного дня музеїв Володимир Гончарук вручив Подяку обласної ради колективу Хмельницького професійного ліцею (директор – Григорій Станіслав).
Також, за допомогу у створенні експозиції, за сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, військово-патріотичне виховання молодого покоління та з нагоди Міжнародного дня музеїв оголошено Подяку обласної ради консультанту 2 категорії Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Ігорю Бухеру, тимчасовому виконувачу обов’язків голови Хмельницької обласної спілки ветеранів Афганістану та інших учасників локальних війн на територіях іноземних держав і прирівнюваних до них осіб – співробітників та пенсіонерів УМВС України в Хмельницькій області Василю Чичановському та члену Національної спілки художників України Якову Павловичу.
Батько загиблого героя Василя Луцика Леонід Антонович від імені родин загиблих героїв подякував керівництву та всьому колективу закладу за вшанування світлої пам´яті їхніх рідних, які загинули за неньку-Україну.
Керівник патріотичного виховання ліцею Галина Фурманчук, яка доклала чимало зусиль та творчих ідей до створення музейної експозиції, запевнила, що у створеному музейному просторі проводитимуться тематичні екскурсії для здобувачів освіти Хмельницького професійного ліцею та інших освітніх установ області.
Є сподівання, що ініціатива створення подібних експозиції буде підтримана іншими професійно-технічними закладами Хмельниччини та сприятиме вихованню патріотичних почуттів у здобувачів освіти.