Хмельницький обласний художній музей в черговий раз експонує мистецьку виставку в стінах обласної ради. Цього разу у співавторстві з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки художників України на другому поверсі Будинку рад представлено 25 живописних творів образотворчого, 4 – декоративно-прикладного мистецтва (два гобелени, одну витинанку і фото різьбленого іконостаса, що є власністю музею.
Під час відкриття виставки т.в.о. директора музею Олена Михайловська розповіла працівникам виконавчого апарату обласної ради, що художній музей час від часу надає експозиційні площі для хмельницьких художників усіх видів і напрямків, щоб окреслити тенденції, в яких працюють ті чи інші майстри живопису, графіки, скульптури, дизайну, декоративно-прикладного мистецтва, а також представити їхній творчий метод і мистецький потенціал.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк подякувала керівництву музею, який відгукнувся на її пропозицію та виділив картини подільських митців для розміщення безпосередньо в приміщенні виконавчого апарату обласної ради.
“Незважаючи на карантин та пандемію, художники не припиняють своєї творчої праці. І сьогоднішня подія – це не лише можливість охопити нову аудиторію поціновувачів мистецтва. Це свідчення того, що в нашому краї живуть і працюють талановиті митці”, – вважає голова обласної ради.
В даній експозиції представлено переважно твори, так чи інакше пов’язані з нашим краєм: Хмельницький Покровський собор (Ігор Севець), славне місто Кам’янець-Подільський і його твердиня – стародавня фортеця (Володимир Карвасарний, Ігор Севець, Олег Бобровський), архітектурні пам’ятки селища Антоніни і Меджибожа (Неллі Павлова), озера й ріки, світанки і післягрозова веселка, природні дари землі Подільської (Микола Мельничук, Надія Борецька), звернення до фольклору й етнографії, прадавніх звичаїв й обрядів нашого народу (Володимир Марчук, Вадим Піщерський, Володимир Петровський), до духовних релігійних тем (Анна Скрипало) і створення видатних зразків сакрального мистецтва (Микола Мельничук).
Нашим авторам цікаві також пам’ятки Львова і Києва (Н. Павлова, Н. Борецька, В. Піщерський), часто звертаються до історичних постатей і традиційних видовищ, що мають філософське підґрунтя, до міфологічних героїв, надаючи їм сучасного потрактування Олександр Антонюк і Леонід Коваленко, а заслужений художник України Олександр Гуменчук постійно досліджує символічне значення знаку і кольору, створюючи свої неповторні коди, наповнюючи твори глибокими філософськими роздумами, шукаючи нові форми втілення своїх мистецьких ідей.
Виставка невелика, але за нею будуть наступні проєкти, які вже в планах Хмельницького обласного художнього музею й обласної організації НСХУ, де на спільних і персональних вернісажах будуть представлені графічні твори, дизайнерські розробки, роботи різних видів декоративного мистецтва.