Віолета Лабазюк відвідала Ліщанський та Вереміївський будинки-інтернати

У рамках робочого візиту на Шепетівщину третього листопада голова обласної ради Віолета Лабазюк відвідала Ліщанський та Вереміївський будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які розташовані в колишніх Ізяславському та  Красилівському районах.

Візити у соціальні установи Віолета Лабазюк називає ознайомчими, під час яких є можливість побачити умови перебування підопічних будинків-інтернатів, а також переконатися наскільки ефективно керівники та працівники закладів раціонально використовують бюджетні кошти для облаштування приміщень та територій установ, створення належних умов проживання мешканців. Окрема увага приділяється ефективному використанню комунального майна.

Обидва комунальні заклади – стаціонарні соціально-медичні установи загального типу для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування.  Основне завдання кожного з них є забезпечення належних умов для проживання,  соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам, які тут перебувають.

За словами тимчасово виконуючої обов´язки директора Ліщанського будинку-інтернату Тетяни Безкоровайної, хоч заклад і розрахований на 40 місць, на сьогодні тут проживає 31 людина. Ними опікуються 25 працівників. Будинок-інтернат повністю фінансується з  обласного бюджету. Вартість утримання одного підопічного становить 327 гривень на день.

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації мешканці будинків-інтернатів забезпеченні засобами реабілітації, м’яким, твердим інвентарем, раціональним чотирьохразовим харчуванням, медикаментами. Підопічні проживають в просторих кімнатах.

Голова обласної ради ознайомилась з матеріально-технічною базою комунального закладу, оглянула приміщення, поспілкувалась з керівниками та працівниками на предмет виконання статутних завдань. Віолету Лабазюк цікавила думка і самих підопічних інтернатів про умови перебування, чи влаштовує харчування та догляд.

За словами директора Вереміївського будинку-інтернату Світлани Побережної, пріоритетними напрямами роботи є підвищення якості надання соціальних послуг.  До прикладу, у Вереміївцях уже проведено благоустрій території будинку-інтернату, облаштовано місце для куріння, на подвір’ї встановлені лавочки та альтанки для відпочинку підопічних, закладено клумби; проведено ремонт житлового приміщення, а саме перекриття даху, утеплення фасаду, капітальний ремонт пожежної сигналізації; встановлено пандус для безперешкодного пересування інвалідів на візках, облаштовано піднавіс для відпочинку підопічних на свіжому повітрі. Частково облаштовано тротуарною плиткою територію біля пандуса. Звичайно, для повного завершення усіх нагальних питань не вистачає коштів.

Віолета Лабазюк ознайомилася з проведенням ремонтних робіт коридору житлового приміщення, переобладнання пральні та кімнати побуту для підопічних, який планується цьогоріч завершити.

Втім, і в Ліщанському, і у Вереміївському будинках-інтернатах  колектив закладів, соціальні працівники намагаються створити для своїх підопічних умови проживання, наближені до домашніх.

Користуючись нагодою, напередодні відзначення Дня працівників соціальної сфери, Віолета Лабазюк висловила слова вдячності  керівництву та працівникам будинків-інтернатів за милосердя та щоденну турботу, яку вони дарують своїм підопічним.

«Ви заслуговуєте найтепліших привітань, бо маєте особливу місію – робити цей світ добрішим і світлішим, допомагаючи людям та проявляючи милосердя не лише за службовим обов’язком, а й за велінням совісті та покликом душі, – сказала голова обласної ради, звертаючись до працівників будинків-інтернатів.

Ліщанський будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю

Вереміївський будинок-інтернат  для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю

 

попередня статтяМИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ: виставка хмельницьких художників відкрилась у стінах обласної ради
наступна статтяШановні залізничники та ветерани залізничного транспорту!