Віолета Лабазюк: «Підтримка учасників АТО/ООС та інших військових конфліктів, піклування про членів сімей загиблих учасників бойових дій – у пріоритеті»

Питання соціального захисту та соціальної підтримки учасників АТО/ООС є пріоритетним в роботі обласної ради. Саме тому за ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк у серпні цього року створена консультативна ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів.

Метою діяльності цього постійно діючого колегіального органу є налагодження ефективної співпраці органів державної влади, органів місцевого самоврядування з громадськими утвореннями, врахування громадської думки під час реалізації заходів у сфері підтримки ветеранів військових конфліктів.

Сьогодні, третього листопада, голова обласної ради Віолета Лабазюк спільно зі своїм заступником Валентином Соколюком взяли участь у виїзному засіданні консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові обласної ради, яке відбулося у місті Шепетівка.

Перед початком засідання його учасники вшанували пам´ять загиблих за Україну героїв, поклавши живі квіти до пам´ятної стели біля приміщення районної ради.

У виїзному засіданні, окрім членів ради ветеранів, взяли участь керівники та представники громадських організацій воїнів антитерористичної операції, бойових дій та інвалідів, воїнів інтернаціоналістів Шепетівського району, члени родин загиблих героїв, голова Шепетівської районної ради Олег Кулінський, начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Хмельницькій області Рустам Алієв.

Мета виїзного засідання Консультативної ради – залучення представників громадських організацій учасників бойових дій Шепетівщини до складу консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при голові обласної ради.

Як зазначила Віолета Лабазюк, склад Консультативної ради при голові обласної ради потребує розширення, аби спільними зусиллями та колективними ініціативами надавати всебічну підтримку учасникам бойових дій АТО/ООС, інших військових конфліктів та членам сімей загиблих.

«Важлива місія Консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів при обласній раді – бути дієвим дорадчим органом та у межах своїх повноважень на співпраці з благодійними та волонтерськими організаціями спільно відшуковувати шляхи вирішення учасниками АТО/ООС, інших військових конфліктів проблем та членів їх сімей у рамках діючих обласних програм та у межах фінансового ресурсу обласного бюджету, а також надання необхідної консультативної допомоги. Адже підтримка учасників АТО/ООС, інших військових конфліктів та їхніх сімей, а також піклування про членів сімей загиблих учасників бойових дійу пріоритеті», – зазначила Віолета Лабазюк.

Створення ж Консультативної ради Віолета Лабазюк називає як додатковий інструмент співпраці з усіма громадськими організаціями воїнів АТО/ООС, учасників бойових дій, інвалідів, воїнів інтернаціоналістів області.

«Задача цього дорадчого органу обласної ради спільно з представниками Шепетівського, Кам´янець-Подільського та Хмельницького районів – бути об´єднуючим комунікаційним майданчиком для ветеранів та учасників бойових дій, сімей загиблих, де буде пропрацьовуватися кожна ініціатива з метою налагодження конструктивного діалогу з даною категорією осіб», – сказала Віолета Олександрівна.

Як зазначив під час виїзного засідання голова Консультативної ради з питань сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів Микола Приступа, основними завданнями Консультативної ради є розвиток співпраці обласної ради з громадськими організаціями ветеранів військових конфліктів, сприяння врахуванню обласною радою громадської думки під час формування та реалізації повноважень у сфері соціального захисту населення, створення умов для соціального захисту ветеранів військових конфліктів та сприяння у вирішенні їх соціально-побутових питань, а також їх родин; залучення ветеранів військових конфліктів до проведення соціально-гуманітарних та інших заходів в області; організація публічних заходів для обговорення актуальних питань соціального захисту ветеранів військових конфліктів;  формування позитивного ставлення населення області до ветеранів військових конфліктів.

Зокрема, голова Консультативної ради Микола Приступа розповів, що діяльність членів ради буде, зокрема, також спрямована на національно-патріотичне виховання, а також на сприяння у вирішенні соціальних, матеріальних, медичних та правових проблем ветеранів Антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил. Водночас, члени дорадчого органу готові брати активну участь у розробці проєктів рішень та регіональних програм, спрямованих на підтримку учасників АТО/ООС, членів їх сімей, а також сімей загиблих воїнів за територіальну цілісність та державний суверенітет на Сході України.

На постійному контролі Консультативної ради – вшанування пам´яті загиблих воїнів, які загинули за незалежність нашої держави.

Як поінформував присутніх заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, на сьогодні уже відбулось засідання журі обласного відкритого архітектурного конкурсу на визначення кращого ескізного проєкту облаштування пам’ятного місця на майдані Незалежності обласного центру на честь вшанування подвигу учасників Революції Гідності, Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил в російсько-українській війні за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

До складу журі конкурсу увійшли заступник голови облради Валентин Соколюк, а члена Консультативної ради Віктора Данилевського обрано заступником голови журі. На конкурс з 17 червня по 18 жовтня  поточного року надійшло сім робіт  від авторських колективів. Після ознайомлення з ескізами робіт, журі вирішили не присуджувати першу і другу премії. Переможцем ж третьої премії обласного конкурсу визначено ескізну пропозицію групи авторів з Кам’янця-Подільського. Попереду – виготовлення проєктно-кошторисної документації з облаштування пам´ятного місця.

Також, за словами очільника Консультативної ради, важливою складовою залишається здобуття ветеранами АТО/ООС вищої освіти. Як наголосила Віолета Лабазюк, обласною радою кілька років поспіль цьому питанню приділяється належна увага. Водночас, шостою сесією обласної ради у вересні цього року спрямовано 2,5 млн. грн на одноразову компенсаційну виплату за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності.

У найближчій перспективі – участь членів Консультативної ради у проведенні керівництвом обласної ради прийомів громадян з особистих питань з метою спільного відшуковування шляхів вирішення порушених учасниками АТО/ООС проблем та членів їх сімей.  Також учасник АТО/ООС та члени їх сімей можуть надсилати через сторінку Консультативної ради у мережі Фейсбук у форматі «Відкрите вікно» свої звернення, які члени Консультативної ради розглядатимуть на своїх засіданнях.

Під час виїзного засідання учасники зустрічі у режимі діалогу обговорили нагальні проблеми ветеранів військових конфліктів.

Зокрема, батьки та члени сімей загиблих учасників російсько-української війни порушили низку проблем: щодо отримання статусу сім´ї захисника України, отримання гідної грошової виплати сім´ям загиблих героїв, виділення земельних ділянок, пільгового перевезення внутрішнього та міжообласного сполучення, забезпечення житлом, щодо оздоровлення та реабілітації, а також комунікації членів сімей загиблих з Міністерством у справах ветеранів з метою отримання необхідної інформації з соціальних питань.

Враховуючи те, що окремі порушені питання потребують врегулювання на державному рівні, Віолета Лабазюк запевнила присутніх, що такі проблеми будуть викладені у тексті Звернення, яке обласна рада після прийняття на черговій сесії направить на розгляд та реагування Президента та Верховної Ради України.

За результатами виїзного засідання, у Шепетівській районній раді протягом наступного тижня буде проведено зустріч з представниками усіх громадських організацій воїнів антитерористичної операції, бойових дій та інвалідів, воїнів інтернаціоналістів Шепетівського району з метою визначення кандидатів для вступу до складу Консультативної ради при голові обласної ради.

Наступне виїзне засідання  консультативної ради сприяння захисту інтересів ветеранів військових конфліктів планується провести у Кам´янець-Подільському районі. 

 

 

 

попередня статтяДо уваги зацікавлених осіб!
наступна статтяМИСТЕЦТВО БЕЗ МЕЖ: виставка хмельницьких художників відкрилась у стінах обласної ради