Уже протягом кількох років наша країна долучається до світової ініціативи з привернення уваги до кіберзахисту. Цього року ця подія – особливо важлива: росія розв’язала повномасштабну криваву війну проти України і намагається знищити нас, атакуючи також і в кіберпросторі. Під «прицілом» ворожих хакерів – державні установи, об’єкти критичної інфраструктури, військові об´єкти, заклади освіти, цивільне населення. Кіберзловмисники можуть використати будь-кого задля знищення життєво важливих систем та сервісів.
Тому, як вважає голова обласної ради Віолета Лабазюк, наше спільне завдання – завадити злочинним планам російських окупантів. Кожен українець, дбаючи про власну безпеку в кіберпросторі, захищає водночас і нашу країну. Дотримання головних правил кібергігієни – сьогодні не примха, а обов’язок.
Вчора на Хмельниччині стартував дводенний семінар для методистів закладів системи загальної середньої освіти області під назвою «Основи кібербезпеки: кібергігієна та методи викладання”. Під час теоретичного та практичного семінарів представники освітньої галузі навчаться не лише вміти захищати свою інформацію, особливо конфіденційну та фінансові дані, а й розширити свій кругозір щодо кібербезпеки, усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи.
Організатором семінару є Представництво Фонду Цивільних досліджень та розвитку США в Україні, за сприяння якого підписаного головою обласної ради Віолетою Лабазюк Меморандуму про взаєморозуміння минулого року Хмельниччина першою долучилася до впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій в територіальних громадах краю.
Віолета Олександрівна також долучилась до заходу в онлайн-форматі та побажала учасникам продуктивної роботи, конструктивних дискусій, результати яких сприятимуть зміцненню державної системи освіти, обізнаності ваших учнів та їх готовності протистояти викликам у сфері інформаційної безпеки.
Голова ради також зазначила, що результати заходу мають бути спрямовані на модернізацію поточної системи кібербезпеки, оцінку ризиків, побудову моделей, аналізу поточної ситуації та пропозицій щодо вирішення нагальних проблем.