Обговорили роль обласних рад в процесі євроінтеграції України

Про роль обласних рад у процесі євроінтеграції та сталого розвитку України йшлося 18 вересня на онлайн зустрічі в межах ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, керівники та представники Верховної Ради України, обласних рад, члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, представники Офісу Президента України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Мета онлайн-зустрічі – розпочати підготовку регіонального рівня самоврядування до повноцінного членства України у Євросоюзі та роботи у новій управлінській діяльності.

Заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна наголосила, що саме обласні ради відіграють ключову роль на рівні Євросоюзу і мають відігравати ключову роль в Україні для забезпечення регіонального самоврядування.

Перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко зауважив, що більшість проєктів з відновлення та відбудови України будуть реалізовуватися на рівні регіонів, тож роль областей буде ще більшою.

Модератор зустрічі народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін зазначив, що політика згуртованості Європейського Союзу – це історія великих можливостей, для яких треба проявити високий рівень проєктного менеджменту та системних політик на всіх рівнях врядування, зокрема, і перш за все – на регіональному.

Як зазначив заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба, обласні ради в Україні і надалі мають творити міцні комунікаційні місточки між громадами та органами центральної влади. Зокрема, йдеться про реалізацію податкової реформи, яка в частині розподілу ПДФО вже набирає рівня загальнонаціональної дискусії; про доопрацювання державної стратегії регіонального розвитку, яка включатиме і процес післявоєнного відновлення України.

На зустрічі йшла мова також про діяльність агенцій регіонального розвитку, реалізацію та використання можливостей різних транскордонних програм та міжнародних фундацій.

Учасники зустрічі мали можливість поставити питання, а також висловити свої бачення та пропозиції щодо ролі та участі обласних рад у процесах відновлення та євроінтеграції. Крім цього, на зустрічі обговорили законодавчу ініціативу щодо вилучення з місцевих бюджетів ПДФО з військових.

попередня статтяВідбулися спортивні змагання “Жнива -2023”
наступна статтяХмельницькому благодійному фонду «Хесед Бешт» – 24 роки