Обласний художній музей запрошує на виставку «Ракурс БАЙДАКтара»

Уже більше дев’яти місяців поспіль наші збройні сили, медики, волонтери пишуть новітню історію України, даючи відсіч ворогові й рятуючи наших співгромадян.

Триває запекла боротьба: і на землі, і в небі ми не здаємо позицій. Кожен боронить свій фронт: військовий, волонтерський, гуманітарний. У кожного зараз своя зброя, і для декого ця зброя – мистецтво. Окрім того, мистецтво і культура особливо підживлюють дух, надихають, а також утверджують і популяризують українське. Адже ця війна і є боротьбою за українську самобутність, незалежність, власну культуру та історію. За все те, що робить державу державою. Масове знищення культурних об’єктів – ознака геноциду всього українського. Збереження й примноження національної спадщини – надзвичайно важлива місія, яка визначає нашу ідентичність.

6 грудня о 12 годині у Хмельницькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки  «Ракурс БАЙДАКтара. Хмельниччина в світлинах Ігоря Байдака».

Екпозиція діятиме впродовж місяця.
Виставка привертає увагу до пам’яток культури у різних куточках Хмельницької області: Кам’янець-Подільський, Самчики, Меджибіж, Летичів, Сатанів, Старокостянтинів, Чорний Острів, Зіньків, Підлісний Мукарів та ін. До експозиції увійшли світлини, зроблені автором цьогоріч за допомогою смартфону, без наступної спеціальної обробки у фоторедакторі.
ДОВІДКОВО
Ігор Байдак – журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер.
Народився 27 квітня 1965 року в місті Хмельницький.
Член Національної спілки журналістів України.
Член Хмельницької міської літературно-мистецької спілки «Поділля».
Лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького (2009).
Закінчив школу № 64 в місті Кечкемет в Угорщині (1972-1982).
До армії працював у Хмельницькому на заводі «Темп».
У 1983-1990 рр. служив у Збройних Силах СРСР – на Тихоокеанському флоті в бригаді розвідки.
Від 1990 р. знову мешкає в Хмельницькому.
У 1990-2003 рр. працював у системі Управління Міністерства внутрішніх справ у Хмельницькій області, зокрема був старшим інспектором центру громадських зв’язків.
1997 р. закінчив історичний факультет Вінницького державного педагогічного інституту (заочно).
Згодом працював журналістом: у редакціях газет «Всім», «Моя газета», головним редактором газети «Подільська хроніка».
Нині працює у туристичній фірмі. Як екскурсовод розробив низку авторських турів по Хмельницькій області.
Упродовж багатьох років займається краєзнавчою діяльністю з вивчення як історії міста Хмельницький, так і Хмельниччини.
Автор близько п’ятнадцяти книг, поміж яких: краєзнавчий путівник «Стежками рідного краю» (2008), «Сатанів місто – легенда, місто – курорт» (2007), «Хмельниччина екскурсійна».
Випустив чотири комплекти туристичних листівок, а саме: «Плоскирів – Проскурів – Хмельницький», «Хмельниччина туристична» тощо.
Розроблені і втілені в життя авторські екскурсійні маршрути по Хмельницькому: «Місто над Бугом», «Назустріч з природою», «Пам’ятники Хмельницькому» тощо.
П’ять років поспіль учні НВК №10 отримували авторські грошові премії від туристичної фірми «Байдак тур» за кращі здобутки з предмету «Історія України».
У період повномасштабного російського вторгнення в Україну І. Байдак щотижня проводить волонтерські пішохідні екскурсії по Хмельницькому для вимушених переселенців.
У червні поточного року в мистецькому дворику музичної школи №1 ім. Миколи Мозгового відбулось відкриття персональної фотовиставки краєзнавчого напрямку І. Байдака – «Ми з України».
Цьогоріч вийшла в світ (перша під час війни) авторська книга на військово-патріотичну тематику «Байдактар», у якій автор висміює абсурдність дій та поведінки ворога, а також захоплюється сміливістю та винахідливістю українців.
попередня статтяВіолета Лабазюк: «Волонтерство сьогодні – це можливість бути причетним до наближення нашої майбутньої Перемоги»
наступна статтяАудитори Хмельниччини за січень-жовтень 2022 року забезпечили відшкодування втрат 17 млн гривень