Під такою назвою 30 травня у комплексі «Мистецький арсенал» у місті Київ відбувся форум громадянського суспільства, мета якого – створити платформу для координації, обміну досвідом та напрацювання спільного плану дій для перемоги та відновлення України.
У заході взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, представники громадських та благодійних організацій, волонтерських ініціатив, гуманітарних штабів, міжнародних партнерів, українських фондів та донорів, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, медіа тощо.
На форумі йшла мова про роль ідентичності під час війни, післявоєнного відновлення та модернізації України, захист демократії – антикорупцію та конституційний контроль, роль громадянського суспільства у повоєнній відбудові України, спільнодію громадянського суспільства і бізнесу заради економічної модернізації.
На форум офлайн зареєструвалися три тисячі людей. Присутнім представили до обговорення три вектори розвитку та відновлення України:
- зусилля заради перемоги: підтримка міжнародної коаліції, адвокація підтримки України зброєю та фінансами, протидія російській гібридній агресії в міжнародних інституціях і академічних колах, підтримка ЗСУ, справедливий суд над воєнними злочинцями, покарання агресора та компенсація для потерпілих.
- раннє відновлення сфер, які потребують швидкої підтримки: допомога внутрішньо переміщенним особам, гуманітарна допомога, соціальна згуртованість, відбудова інфраструктури та контроль громадянського суспільства за цим; реабілітація та невідкладна психологічна допомога населенню (в тому числі ветеранам).
- модернізація: зміни та реформи для «економічного воєнного дива» — грандіозних інвестицій і стрімкого розвитку.
Вітальні слова виголосили міжнародні партнери України. Джеймс Хоуп, директор регіональної Місії Агентства США з міжнародного розвитку, сказав про важливість форуму та ролі організацій громадянського суспільства в розвитку країни. Він нагадав, як форум зібрали торік напередодні присвяченої реформам в Україні конференції в Лугано, і звернув увагу на конференцію, яка незабаром відбудеться в Лондоні.
Нікола Сібона, тимчасовий повірений у справах Представництва Європейського Союзу в Україні зазначив, що що для ЄС співпраця з громадянським суспільством — ключовий пріоритет. За його словами, у 2022 році втілено більше 50 грантових програм на 60 млн євро, більшість яких впроваджувалося організаціями громадянського суспільства, ЄС підтримує інтеграцію України, і важливою для цього процесу стане співпраця громадянського суспільства і державних інституцій.
Слова підтримки висловили також посол Німеччини в Україні Анка Фельхузен і заступник постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс. Ключову промову «Світ на грані: значення української перемоги» виголосила Орися Луцевич, керівниця Українського форуму в Chatham House у Лондоні.
У рамках форуму відбулися панельні та експертні дискусії, майстерні для посилення спроможностей громадських і благодійних організацій, виставка кейсів відбудови та відновлення, виставка-ярмарок соціальних бізнесів. Також експонувалися покази кінофільмів, артвиставка, антистрес-терапія, діяв дитячий простір.