Практики впровадження мікропроектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ділилися досвідом

dsc_005729 листопада у смт Чемерівці відбувся ознайомчий візит з підтримки місцевої влади в реплікації методології Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» для представників Хмельницького, Ярмолинецького та Городоцького районів.

dsc_0017У заході взяли участь заступник начальника відділу з питань внутрішньої політики, адміністративно-територіального устрою та інформаційного забезпечення виконавчого апарату обласної ради Микола Панасюк, координатори обласного підрозділу впровадження Проекту В’ячеслав Третяк та Ігор Клепач, голова районної ради Світлана Павлишина, представники місцевого самоврядування від Хмельницького, Ярмолинецького, Городоцького та Чемеровецького районів, Чемеровецької  райдержадміністрації.

Микола Панасюк, зокрема, поінформував про стан реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області. За його словами, всього за період першої та другої фаз Проекту, протягом 2008-2014 років, реалізовано 100 мікропроектів на загальну суму понад 16,5 млн. гривень. Це – закупівля шкільних автобусів, впровадження заходів з енергозбереження, водопостачання та поліпшення сфери охорони здоров’я.

dsc_0039Як зазначив Микола Васильович, завдяки проведенню подібних ознайомчих зустрічей важливим є обмін досвідом, які мають громади з впровадження Проекту на своїх територіях, тим районам, які ще не брали участі у Проекті протягом першої-третьої фаз.

dsc_0038Координатор обласного підрозділу впровадження Проекту В’ячеслав Третяк розповів про особливості впровадження проектів  МРГ на території України та можливі напрямки розвитку громад. Він також поінформував про результати дворічної співпраці сільських громад, місцевої влади та спонсорів з покращення умов проживання у своїх населених пунктах в рамках реалізації третьої фази Проекту на Хмельниччині.  Так, у третій фазі МРГ беруть участь 8 основних районів – Білогірський, Віньковецький, Волочиський, Ізяславський, Новоушицький, Старосинявський, Чемеровецький та Шепетівський, у яких реалізується 32 мікропроекти. Ще два райони відібрано для впровадження економічного компоненту – Красилівський та Городоцький, у яких створено 4 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи (СОК).

dsc_0011Голова районної ради Світлана Павлишина розповіла про історію розвитку і реалізації Проекту у Чемеровецькому районі та зупинилась на використанні усіх можливих резервів для розвитку територіальних громад.

Варто зазначити, що Чемеровеччина одна з перших у третій фазі впровадила мікропроекти на загальну суму більше 1,3 млн. грн, з яких 70 відсотків – кошти Проекту, 25 % – місцевих бюджетів та спонсорів, а 5 процентів – кошти громади. Це, зокрема, енергозберігаючі заходи у дитячих садках сіл Бережанка та Жердя, капітальний ремонт зовнішнього освітлення вулиць села Кугаївці та реконструкція опалення в Летавському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей».

dsc_0062Під час зустрічі виступили представники територіальних громад Чемеровеччини, які вже успішно реалізували свої мікропроекти у даному проекті. Вони поділились із присутніми досвідом вирішення проблемних питань під час втілення задумів у корисні справи.

Після обговорення учасники заходу побували на об’єктах соціальної сфери, де було впроваджено мікропроекти. Зокрема, ознайомилися із реконструкцією опалення в Летавському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ліцей», а також разом з керівником місцевого сільськогосподарського кооперативу, Героєм України Михайлом Шаповалом відвідали місцевий музей, Будинок культури та спорткомплекс.

dsc_0114

dsc_0122-kopiyadsc_0092dsc_0100dsc_0088dsc_0086dsc_0109dsc_0128

попередня статтяОбмінялись досвідом лідери Хмельниччини
наступна статтяВідбувся круглий стіл “Формування місцевих бюджетів в умовах децентралізації”