Бучанський форум “Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція”, що сьогодні відбувся, став значною подією для обговорення місцевого самоврядування в Україні. Віолета Лабазюк, як голова обласної ради та віце-президент Української асоціації районних та обласних рад, взяла участь у цьому заході.
Також на форумі були присутні народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняних і міжнародних організацій та експерти.
У рамках проведення зустрічі учасники заслухали звіт Ради Європи щодо стану реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, який містив аналіз стану виконання Концепції та загальні рекомендації щодо її можливого оновлення. Це питання залишається актуальним, адже успішне впровадження децентралізації є основою для зміцнення демократичних процесів і ефективності роботи місцевих органів влади. Також присутні обговорили подальші кроки щодо впровадження реформи децентралізації влади в Україні.
Учасники зустрічі розглянули позиції представників органів державної влади, місцевого самоврядування, експертного середовища щодо стану виконання Концепції та окреслення подальших кроків щодо впровадження реформи децентралізації влади в Україні.
“Не завершена та деформована війною реформа з децентралізації, зруйновані інфраструктура, виробництво та житло, деокуповані території й масштабна міграція населення потребують системного підходу для вирішення існуючих проблем, визначення обов’язкових кроків і послідовності їх імплементації, – зазначила під час свого виступу Віолета Олександрівна. – Сподіваюся, що в оновленій Концепції буде чітко визначено стратегічне бачення відновленого на всій території України місцевого самоврядування, шляхів створення умов для забезпечення мешканців громад якісними й доступними послугами, зокрема й у медичній та соціальній сферах”.
Цей форум дав можливість для обговорення подальших кроків у впровадженні реформи децентралізації, що є ключовим елементом у зміцненні демократичних процесів та підвищенні ефективності місцевої влади.