Ментальне здоров’я – непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров’я – нерозривне ціле.
З метою підтримки ментального здоров’я українців в нашій державі розпочали працювати Центри життєстійкості.
Як повідомляють у Мінсоцполітики, цьогоріч по всій Україні функціонуватимуть понад 200 таких просторів (після травневого відбору до проєкту долучилися ще 56 громад).
У таких установах кожна людина може безкоштовно отримати психологічну допомогу та проконсультуватися щодо різних соціальних питань.
Наразі 73 Центри життєстійкості вже працюють в нашій державі.
На Хмельниччині вже діє 6 просторів: у Волочиській міській територіальній громаді (м. Волочиськ, вул. Незалежності, 88), Городоцькій (м. Городок, вул. Грушевського, 90), Кам’янець-Подільській (м. Кам’янець-Подільський, вул. Князів Коріатовичів, 72Г), Красилівській (м. Красилів, вул. Центральна, 32, 3 поверх), Летичівській (смт Летичів, вул. Савіцького Юрія, 16А) та Хмельницькій (м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 10/3Б) територіальних громадах.
Центри допомагають місцевим жителям відновлюватися після кризових ситуацій і долати стреси.
Контакти діючих Центрів доступні на сайті Мінсоцполітики: https://www.msp.gov.ua/…/gromadi-do-uchasti-v-programi…
Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як? Першої леді Олени Зеленської.
Джерело: Міністерство соціальної політики