«Школа без булінгу»: стартував третій етап соціального обласного проекту з протидії насильству


За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк ще з лютого місяця на Хмельниччині реалізовується соціальний обласний проєкт з протидії насильству «#школа без булінгу».

Під час реалізації першого етапу проєкту відбувся круглий стіл. Аби вирішити питання щодо формування безпечного середовища в закладах освіти та толерантних стосунків у суспільстві до обговорення запросили педагогів, психологів, працівників ювенальної превенції.

Відтак, за підсумками круглого столу було внесено зміни до програми «Молодь Хмельниччини на 2021 – 2025 роки»,   а саме:
– проведення заходів, спрямованих на впровадження системного підходу в протидії боулінгу серед молоді, що сприяє безпечному освітньому середовищу;

– розробку занять з протидії булінгу для учасників освітнього процесу закладів освіти з врахуванням управлінського ( аналіз, інформування, визначення обов’язків) та просвітницького аспектів ( анонімне анкетування, проведення фокус групи, тренінги, акції);

– організація та проведення культурно – масових, спортивних заходів, передбачених пробаційними програмами;

– реалізація соціального проекту з протидії насильства «#школа без булінгу».

24 лютого відбувся навчальний тренінг для педагогічних працівників, спрямований на покращення обізнаності з питань профілактики булінгу. Участь у ньому взяли психологи, співробітники ювенальної превенції, служба у справах дітей та вчителі.         Протягом кількох годин тренінгу учасники  вивчали тему булінгу в шкільному середовищі з теоретичних позицій та позицій практики, спільно розробивши механізм дій профілактичних заходів.

Черговим етапом стало залучення до проєкту дітей.

Сьогодні школярі із Наркевицької, Війтовецької, Волочиської громад відвідали соціальний захід.

Протягом двох годин з дітьми працювали психологи, працівники ювенальної превенції, де в ігровій формі навчали як уникнути булінгу та правильно реагувати на цькування.

Розважальним бонусом був виступ акторки Анни Трінчер, головної героїні серіалу «Школа». Цей популярний український серіал висвітлює гострі для сучасних школярів проблеми і питання, зокрема розкрито і тематику шкільного булінгу, і складні стосунки між дітьми з різних соціальних класів.

«Сьогодні ми не повинні стояти осторонь теми булінгу. Важливо бути відкритими у спілкуванні з дітьми та їх батьками, спільно з психологами, педагогами, представниками правоохоронних органів проводити з ними роз’яснювальну роботу щодо причин незлагодженої та недружньої поведінки під час навчально-виховного процесу, що призводить до негативних ситуацій», – переконана голова обласної ради Віолета Лабазюк.

Таким чином, Хмельниччина стала однією з пілотних областей, яка рекомендуватиме звертати увагу на проблеми булінгу серед підростаючого покоління та протидіятиме насильству.

попередня статтяОбласна рада на діалозі з громадами – Віолета Лабазюк
наступна статтяВіолета Лабазюк: Реформа децентралізації – найуспішніший проект держави за останні десять років