Обласна рада на діалозі з громадами – Віолета Лабазюк


Голова обласної ради Віолета Лабазюк знаходиться на діалозі з керівництвом територіальних громад Хмельниччини. Сьогодні з робочим візитом вона відвідала південь області, а саме: Смотрицьку селищну, Орининську та Жванецьку сільські територіальні громади.

На території кожної з громад відбулись зустрічі депутатів обласної ради Тетяни Зеленко, Андрія Кланци, Якова Цуглевича, Ігоря Гая, Валентини Гладій з керівництвом, старостами, депутатами та активною громадськістю.

У ході спілкування Віолета Лабазюк розповіла про основні напрямки роботи депутатського корпусу обласної ради, пріоритетні галузі для фінансування з обласного бюджету та досягнуті напрацювання, які уже має майже за півроку роботи обласна рада нового восьмого скликання.

Надихнувшись відкритістю зустрічі, депутати та старости територіальних громад порушили низку проблемних питань. Це, зокрема, незадовільний стан автомобільних доріг місцевого значення, що сполучають населені пункти громади, висока ступінь зношеності водогонів територіальних громад та постійні пошкодження водопровідних мереж, відсутність спортивних майданчиків зі штучним покриттям, недостатність коштів на відшкодування перевезення пасажирів пільгових категорій.

Окрім того, через обмежений фінансовий ресурс місцевих бюджетів, не вистачає коштів на ремонт та реконструкцію закладів соціальної сфери, здійснення робіт зі встановлення вуличного освітлення, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти тощо.

Зокрема, на вирішенні проблем закладів освіти детальніше говорили в Орининській сільській громаді. Саме тут розташований комунальний заклад обласної ради Орининська гімназія, яка до 2018 року називалась школою-інтернатом та призначалася для дітей із сімей інвалідів, малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей матерів-одиночок, дітей-сиріт. На сьогодні у школі перебуває 167 вихованців з різних куточків Хмельницької області, педагогічний колектив нараховує 38 працівників. Орининська гімназія є одним з кращих навчальних закладів Кам’янець – Подільського району. Зважаючи на гарний стан приміщення та належне матеріально-технічне оснащення гімназії, керівництво села висловило пропозицію щодо розміщення на базі навчального закладу дитячого садочка або дитячої школи мистецтв. Крім того, було озвучено побажання зробити тутешню гімназію опорним закладом освіти.

Віолета Лабазюк також підтримала пропозицію керівництва громади щодо популяризації спорту та здорового способу життя учнівської молоді та будівництва і оснащення спортивних майданчиків біля навчального закладу.

Для голови обласної ради такий діалог досить важливий, адже дає змогу на місці дізнатись про основні проблеми територіальних громад. Віолета Лабазюк запевнила керівництво громад, що готова спільно з депутатським корпусом сприяти у вирішенні найболючіших питань.

“Водночас, сподіватись лише на додатковий фінансовий ресурс з обласного бюджету не варто, – зазначила голова обласної ради. – Ініціативність, наполегливість та відповідальність кожного керівника допоможе залучити для громади додаткові позабюджетні кошти з інших джерел фінансування”.

Впродовж наступних двох днів голова обласної ради проведе зустрічі ще у семи територіальних громадах Хмельницької області.

попередня статтяВалентин Соколюк привітав працівників Держспецзв’язку з професійним святом
наступна стаття«Школа без булінгу»: стартував третій етап соціального обласного проекту з протидії насильству