З метою створення умов для роботи з обдарованими дітьми сільських та міських шкіл Хмельниччини у 1993 році був утворений обласний спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки учнів у галузі науки, засновником якого є Хмельницька обласна рада, управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації. Очолив навчальний заклад відмінник освіти України, лауреат обласної премії Мелетія Смотрицького, соросівський вчитель, учитель-методист, кандидат педагогічних наук Василь Семенюк.
У ліцеї-інтернаті були відкриті такі профілі навчання: українська та іноземна філологія, біолого-хімічний, фізико-математичний, економічний, історико-правовий, інформаційно-технологічний.
Славутський ліцей-інтернат став одним із символів оновлення вітчизняного шкільництва, індикатором позитивних зрушень в освіті. На базі навчального закладу були проведені міжрегіональні науково-практичні конференції «За здоровий спосіб життя», Всеукраїнський семінар-практикум учителів хімії, Всеукраїнська науково-методична конференція «Стандарти фізичної освіти в Україні: технологічні аспекти управління навчально-пізнавальною діяльністю», міжобласний науково-практичний семінар «Україна наприкінці ХХ століття – на порозі ХХІ століття».
З 2000 по 2009 роки Славутський ліцей-інтернат очолювала вчитель вищої категорії, учитель-методист Валентина Семенюк.
За результатами Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю, що проходив у квітні 2006 року, ліцей-інтернат визнано переможцем і занесено до Національної мережі шкіл сприяння здоров’ю як освітньо-інформаційний центр.
З 2009 року навчальний заклад очолює відмінник освіти України, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Олена Саприкіна, яка стала генератором творчих ідей у розбудові ліцею.
Починаючи з 2010 року, з ініціативи Хмельницької обласної ради та завдяки величезній підтримці депутатського корпусу багатьох скликань були виділені кошти з обласного бюджету для кардинальної реконструкції інфраструктури закладу освіти.
У Славутському ліцеї капітально відремонтовано ряд приміщень: їдальню, гуртожиток, пральню, спортивний зал і майданчики, освітньо-культурний центр, навчальний корпус, побудований ще на початку ХХ століття.
Над розбудовою і створенням справжнього учнівського містечка наполегливо працювало ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» під керівництвом генерального директора, заслуженого будівельника України, депутата Хмельницької обласної ради багатьох скликань Артура Фрідмана.
Новітній комплекс, що складається з освітньо-культурного центру, де функціонують бібліотечний блок із читальною залою, книгосховище, актова зала, кімнати для самопідготовки й гурткової роботи, кабінет психолога, а також гуртожиток на 150 місць, ще раз переконує, що Славутський ліцей – це навчальний заклад європейського рівня, де зростає майбутня наукова еліта, інтелектуали нової формації.
Створення сучасного спортивного ядра стало логічним продовженням загальної стратегії прогресивного розвитку закладу освіти на Хмельниччині.
Для забезпечення належного навчального процесу в приміщені ліцею-інтернату було обладнано 17 кабінетів, три з них – математики, фізики та хімії – мають статус «Кращий кабінет області».
У 2011 році Славутський обласний спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки учнів у галузі науки отримав найвагомішу нагороду – Флагман сучасної освіти України.
У 2013 році Славутський ліцей став лауреатом проєкту «Літопис освіти і науки України».
Навчальний заклад є фіналістом ІІІ Всеукраїнського конкурсу благодійних проєктів «Добро починається з тебе», організованого Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000».
Славутський ліцей неодноразово входить до десяти кращих навчальних закладів Хмельниччини за рейтингом проведеного ЗНО.
У 2018 році навчальний заклад було перейменовано у Славутський ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради.
На базі навчального закладу відбувалися освітянські заходи: обласний семінар-практикум щодо організації та координації роботи з педагогами з питань роботи творчих лабораторій та майстер-класів кабінетів хімії і біології; Всеукраїнський семінар із ресурсозабезпечення сучасного навчального закладу з метою формування інноваційної, обдарованої особистості, обласний етап ХІІІ Всеукраїнського конкурсу юних журналістів.
Славутський ліцей пишається своїми учнями, серед яких переможці ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, переможці ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів, призери Всеукраїнського конкурсу «Intel-Техно Україна», Всеукраїнської науково-технічної виставки «Майбутнє України», Міжнародного конкурсу шкільних проєктів з екологічних питань «GENIUS Olympiad Ukraine », переможці щорічного Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, переможці ІІ та ІІІ етапів Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, переможці Всеукраїнського турніру юних істориків та ін.
Навчальний заклад пишається своїми випускниками, а їх за тридцять попередніх років було 4740. Сьогодні вони славляться своєю працею, величні вагомими здобутками, свої сили і знання вони вкладають у творення рідного краю та його людей.
Серед успішних випускників ліцею понад п’ятдесят кандидатів наук в Україні та за її межами.
Багато випускників ліцею за ці роки повернулися до Альма-матер у якості вчителів та вихователів, продовжуючи свою творчу діяльність на педагогічній ниві.
Серед них Олена Рабченюк – заступник директора з навчальної роботи, кандидат біологічних наук, Наталія Кравчук – заступник директора з виховної роботи, Алла Гізун – вчитель географії, Андрій Гринько, Іван Личик – вчителі історії, Марина Мельник – вчитель інформатики та математики, Андрій Леоненко – вчитель фізики та астрономії, Ірина Репюк, Галина Семенюк, Дарина Прусовська, Марина Кучер, Уляна Єфімова, Наталія Дудка, Ганна Мовчанюк – вихователі.
Патріотизм, героїзм та сміливість багатьох випускників ліцею є прикладом для наслідування молодому поколінню. Та серед сторінок літопису Славутського ліцею є й такі, що викликають біль і смуток. У 2015 році було відкрито меморіальні дошки випускникам ліцею – Максиму Ковалю та Володимиру Ознамцю – учасникам АТО, мужнім воїнам, які віддали свої життя за Україну.
З початком російсько-української війни багато випускників навчального закладу стали на захист суверенітету та територіальної цілісності України.
У 2023 році відповідно до рішення сесії обласної ради назву навчального закладу змінено на Славутський ліцей Хмельницької обласної ради. У вирі сьогодення навчальний заклад сповнюється надіями на творчі здобутки, досягнення та звершення нових і нових випускників.