Сьогодні Хмельниччина вшановує Героїв Небесної Сотні…

Сьогодні у Хмельницькому відбулися меморіальні заходи, приурочені шостій річниці розстрілів на Майдані.

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції гідності. Саме 18-20 лютого 2014 року центрі Києва загинула найбільша кількість учасників протестів – понад 100 осіб.

В обласному центрі вшанували сучасних Героїв Маршем пам’яті. Пам’ятною ходою хмельничани пройшли вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою, Героїв Майдану до пам’ятника Героям Небесної Сотні, що знаходиться на перехресті вулиць Соборної та Героїв Майдану. Частина учасників маршу тримали в своїх руках портрети Героїв, українців, які віддали своє життя в неоголошеній російсько-українській війні.

До пам‘ятника учасники зібрання поклали живі квіти та лампадки, аби вшанувати пам’ять громадян, які віддали своє життя заради європейського майбутнього нашої держави.

За участю різних релігійних конфесій відбулася панахида за загиблими та мітинг.

«Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна Сотня стала прикладом самопожертви в ім’я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. Наш обов’язок перед прийдешніми поколіннями, перед пам’яттю загиблих земляків, перед Небесною сотнею, перед усіма захисниками, які віддали своє життя за Україну – пам‘ятати про їх подвиг та не зрадити, бо ніхто крім нас не побудує соборну, демократичну, європейську Українську державу», – вважає Михайло Загородний.

Учасники меморіального заходу також поклали живі квіти до Стели пам‘яті Героїв Небесної Сотні та Героїв неоголошеної російсько-української війни, що на майдані Незалежності обласного центру.

Присутні хвилиною мовчання вшанували усіх, хто загинув 18-20 лютого 2014 року на Майдані у Києві, аби зберегти українську незалежність і державність.

Станом на березень 2014 року Небесна Сотня – це 105 українців, з яких 10 –  мешканці Хмельницької області Сергій Бондарчук, Микола Дзявульський, Олександр Клітинський, Анатолій Корнєєв, Артем Мазур, Дмитро Пагор, Олександр Подригун, Людмила Шеремет, Віталій Васільцов, Володимир Чаплінський. Відповідно до Указу Президента від 21 листопада 2014 року загиблим-учасникам Революції гідності присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Після пам’ятних заходів в театрі імені Михайла Старицького відбувся прем’єрний показ театральної вистави-сповіді «Монологи війни. Жінки». Героїнями цього проєкту стали жінки, в життя яких увірвалася війна. Це мама, яка втратила сина на війні, сестра, яка втратила брата, дружина, яка втратила свого коханого, жінка-військовослужбовець та волонтерки, які довгий час допомагають.

До Дня Героїв Небесної Сотні у музеї-студії фотомистецтва презентували фотовиставку «Мій Майдан» митця Юрія Гармаша, який з перших днів Революції Гідності відзняв близько п’яти тисяч світлин, зробивши свого роду фотолітопис Майдану.

Протягом всього дня в обласному центрі тривала тиха акція «Ангели пам’яті». Біля пам’ятників «Ангел Скорботи» та «Героїв Небесної сотні» розвішали білі паперові ангели, як символ розстріляних мирних людей і нашої пам’яті про їх подвиг.

Довідка.

21 листопада 2013 року в Україні розпочалась вже третя за рахунком справжня революція. Вона тривала 94 дні і стала найкривавішою в історії незалежної України.

Участь у цих подіях взяли до 4 мільйонів українців. Перший майданівець помер після побиття беркутом 22 грудня 2013 року. Ще троє загинули наприкінці січня 2014 року на Грушевського. Найкривавіші бої розпочалися 18 лютого і тривали декілька днів.

 

попередня статтяНа Хмельниччині 37 спеціалізованих медичних закладів вже подали пропозиції на укладення договору з НСЗУ за програмою медичних гарантій
наступна статтяДо відома науковців Хмельницької області!