Театральних митців привітали з Міжнародним днем театру

З нагоди Міжнародного дня театру заступник голови обласної ради Валентин Соколюк привітав колектив обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького.

«Важко переоцінити роль театру у нашому житті. Адже театр – це дзеркало самого життя, вихователь і духовний натхненник багатьох поколінь українців. Приємно, що театр представляє чимало талановитих та відомих глядачам митців сцени. На них рівняється обдарована молодь, яка вносить свіжий подих творчості в життя колективу. Ваша роль в утвердження української самобутності в цей складний для країни час особливо значима. Адже ворог намагається знищити всі наші національні надбання, зокрема й багатогранне мистецтво», – сказав Валентин Іванович, вітаючи митців театрального мистецтва, – «Тому дуже важливо, що у вашому репертуарі чудові вистави, які не лише дарують нам з вами прекрасні хвилини естетичної насолоди, а викликають щиру любов до рідного краю, нашої України, утверджують у наших душах незламність та волю до перемоги».

Слова вітань працівникам театру також звучали від голови обласної організації профспілки працівників культури Миколи Луценка та директора театру Андрія Ковальчука.

За сумлінну працю, високу професійну майстерність, творчі здобутки, вагомий особистий внесок у розвиток, популяризацію театрального мистецтва, активну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня театру Валентин Соколюк нагородив Грамотою обласної ради заслужених артистів України, артистів драми, провідних майстрів сцени Миколу Валівоць та Ігоря Сторожука, а також артист балету першої категорії Іллю Шевчука.

Довідка.

Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Старицького був заснований у 1931 році на Північному Кавказі у місті Новочеркаську, як пересувний театр для української діаспори, який називався Північнокавказький крайовий український драматичний театр.

 

Восени 1931 року до назви додалося ім’я – імені Г.І. Петровського.

1932 р. колектив переїжджає до Краснодару.

1933-го перебирається до України. Він став Вінницьким пересувним робітничо-колгоспним театром, хоча й базувався в Бердичеві, виїжджаючи з виставами до Вінницької, Житомирської, Київської та інших областей.

У лютому 1935 року театр отримав статус обласного.

У 1938 році увесь колектив переїжджає до м. Кам’янця-Подільського – адміністративного центру новоствореної області.

У1941 році трупу разом з родинами відправили у тимчасову евакуацію. Так, лише від 4 серпня 1941-го року до жовтня 1943-го театр відвідав двадцять шість пунктів: міста Закавказзя, Середньої Азії, Далекого Сходу та Півночі.

У 1944 році мистецький колектив повернувся до свого краю. 25 листопада театр розпочав театральний сезон 1944-1945 років у місті Проскурові.

У 1958 році визначено статус театру як «музично-драматичний».

25 березня 2009 року Хмельницький театр імені Г.І. Петровського перейменовано на честь корифея українського театру Михайла Старицького.

 У 2012 році театру імені М. Старицького надано статус «Академічний».

попередня статтяВ ХУУП відбулася акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Бакалавр соціального забезпечення»
наступна статтяШість закладів освіти обласної комунальної власності отримали нові потужні генератори