«Рушник Єдності» можна побачити у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Тараса Шевченка.
Акція відбулася сьогодні, у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва і у День української писемності та мови, у рамках Всеукраїнської естафети єдності «Нас єднає рушник-рекордсмен».
На захід завітали представники обласної влади, краєзнавці та маленькі читачі книгозбірні.
Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк привітала учасників акції та зазначила, що Всеукраїнська естафета єдності має сьогодні досить символічний характер.
«З давніх часів українські рушники вважають за обереги. Вони оберігають житло від злих сил, а людину – від негараздів. Загалом українські рушники є уособленням української культури, без якої не буде української держави, адже культура – це найважливіший аспект державотворення, яка ідентифікує народ нашої держави. Історія свідчить, що лише в єдності Україна буде сильною та обов´язково переможе ворога. Хочу подякувати організаторам цього заходу за акцію, яка об’єднує нас у цей складний час випробувань, додає впевненості у нашій Перемозі», – наголосила Тетяна Іванівна.
Рушник-рекордсмен виготовлений не у класичній, а у старовинній техніці, у техніці фелтингу – валяння вовни за допомогою голок. Його довжина – майже 12 метрів, ширина – більше метра.
«Рушник Єдності» привезли з міста Калуш, що на Івано-Франківщині. Рушник створили студенти Фахового коледжу культури і мистецтв. Він внесений до Національного реєстру рекордів України як найдовший рушник (11 м 79 см). У ньому поєднано українські етнографічні орнаментальні мотиви 22 регіонів України.
Рушникова естафета стартувала 22 лютого в Національній бібліотеці України для дітей. Далі рушник подорожував країною і почергово розміщувався в усіх куточках України в мережі спеціалізованих бібліотек для дітей. Ця естафета об´єднає дітей і дорослих – патріотів, які душею і серцем люблять Україну і все українське.
Два тижні поціновувачі мистецтва можуть завітати до Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Тараса Шевченка, аби побачити рушник-рекордсмен, далі він помандрує Україною.