Відзначили кращих працівників культури та майстрів народного мистецтва Хмельниччини

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада.

З цієї нагоди в обласній раді відбулося зібрання. Від імені депутатів обласної ради та від себе особисто голова обласної ради Віолета Лабазюк привітала присутніх, а в їхній особі усіх,  хто відроджує духовні скарби Хмельниччини, дбає про культурне дозвілля та займається народною творчістю.

«Хмельниччина віддавна славиться своїм багатогранним історичним минулим, невід’ємною частиною якого є культурна спадщина. Творчість наших митців та аматорів народного мистецтва завжди сповнена яскравим колоритом та невичерпною енергією. Працівникам культури та народного мистецтва випала відповідальна та почесна місія – формувати духовність, почуття національної гідності, взаємного порозуміння та злагоди у суспільстві», – зазначила Віолета Олександрівна.

На жаль, у нинішніх умовах будь-яка мистецька діяльність сприймається через призму війни – навіть якщо не стосується її напряму. Деякі проєкти «з мирного життя» втратили актуальність і потребують переосмислення. Бо війна – це завжди руйнування, знищення, смерть. Культура, мистецтво – це творіння, це – життя.

Більшість українських співаків, художників, письменників взяли в руки зброю, щоб захищати Україну від ворожої навали. Інші роблять усе можливе, щоб допомогти нашим Збройним силам, збирають кошти на автівки, допомагають евакуйовувати людей з гарячих точок, підтримують переселенців.

«Особлива подяка тим працівникам культури, які сьогодні боронять цілісність України зі зброєю в руках. У цій війні вже не може виникати питання, чи є місце культурі. Адже ця війна і є боротьбою за нашу культуру. Це війна за українську самобутність, за те, чим займаємось, які життєві рішення ухвалюємо, як вміємо активізуватись, які пісні слухаємо та співаємо. Сьогодні в Україні культура та народне мистецтво є одними із вирішальних чинників національного відродження й об’єднання навколо спільних цінностей», – сказала голова обласної ради на завершення вітального слова.

За сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, популяризацію українського мистецтва, відродження та примноження традицій культурної спадщини Хмельниччини і з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Віолета Лабазюк нагородила кращих представників культурної сфери Грамотами обласної ради та цінними подарунками.

попередня статтяУ Хмельницькому презентували 12-метровий «Рушник Єдності»
наступна статтяУАРОР та Мінветеранів провели нараду щодо шляхів взаємодії та координації