20 грудня у Будинку рад відбулося чергове засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки та розробки Плану заходів з її реалізації. У засіданні взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її перший заступник Володимир Гончарук, керівництво та начальники структурних підрозділів обласної військової адміністрації, очільниця Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук, представники Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток» UCORD, представники регіональних підрозділів центральних органів виконавчої влади, голови територіальних громад області, члени громадської ради та представники громадських організацій.
У зв’язку з оновленням у серпні цього року Державної стратегії регіонального розвитку (ДСРР) на 2021-2027 роки, розробленої Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, в області було розпочато роботу з оновлення Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки та розробки проєкту Плану заходів з її реалізації на 2024-2027 роки.
За підсумками установчого засідання робочої групи у жовтні цього року, під час якого обговорили пріоритетні напрямки щодо визначення завдань та цілей розвитку, було проведено діагностику соціально-економічного плану регіону, що дало можливість оцінити слабкі та сильні сторони галузей, визначити переваги, на яких варто зосередитися, акцентувати особливу увагу, підсиливши відповідними заходами.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що без перебільшення Стратегія розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки є по суті одним з основних й надважливих документів, за яким має рухатися наш регіон в частині розвитку та фінансово-економічної стабільності.
Віолета Лабазюк подякувала Департаменту економічного розвитку ОВА за ряд напрацьованих конкретних питань до плану заходів з реалізації Стратегії розвитку області, відповідно до озвучених пропозицій на попередньому засіданні. Також висловила слова подяки представникам Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток» UCORD за плече підтримки у розробці стратегічного цього документу.
«Переконана, що кінцевий результат та всі напрацьовані зміни щодо розвитку області в цілому, враховуючи запити та сталі показники усіх сфер життєдіяльності, буде орієнтований на реальні потреби людей, громад і територій», – зазначила Віолета Олександрівна.
Члени робочої групи обговорили особливості стратегічного планування під час воєнного стану.
З інформацією про результати діагностики соціально-економічного стану регіону виступила директор Департаменту економічного розвитку обласної військової адміністрації Олена Бохонська.
Попередні результати анкетування різних категорій мешканців та підприємців регіону до Стратегії розвитку Хмельницької області, а також ідентифікацію факторів SWOT-TOWS аналізу Хмельницької області представив присутнім консультант Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток» UCORD Маркіян Дацишин.
Так, одне із досліджень продемонструвало, що Хмельниччина знаходиться на 8 місці рейтингу регіонів України за показником благополуччя. Індекс місцевого благополуччя визнається за показниками емоційного сприйняття, впорядкованістю, рівнем освіти та медицини, цивільною безпекою та економічними можливостями.
Озвучені напрацювання будуть надіслані членам робочої групи для проведення аналізу та опрацювання з подальшим затвердженням остаточного варіанту документу на наступному засіданні.