В обласному комунальному закладі поліпшено умови для лікування та реабілітації

Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради надає висококваліфіковану спеціалізовану стаціонарну та консультативну медичну допомогу особам з розладами психіки та поведінки, здійснює стаціонарне та амбулаторне обстеження, експертизу, соціально-трудову реабілітацію особам з розладом психіки, замісну підтримувальну терапію для осіб з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.

У закладі функціонують 19 стаціонарних відділень та допоміжні структурні підрозділи, в яких щорічно лікується до дев’яти тисяч осіб з розладами психіки.

У спеціалізованій медичній установі за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк та її першого заступника Володимира Гончарука, дирекції та колективу закладу офіційно відкрили оновлене психоневрологічне відділення, яке було створене більше двох років тому для хворих з граничними станами – з метою надання психіатричної допомоги.

Капітальний ремонт приміщень у відділенні здійснили цьогоріч, за рахунок коштів Національної служби здоров’я України. Загальна вартість ремонтних робіт становить 3,23 млн. гривень. Окрім того, минулого року на вимогу Міністерства охорони здоров’я  України у палатах відділення встановлені кондиціонери на загальну суму 500 тис. грн, також  за рахунок коштів НСЗУ. У планах – проведення капітального ремонту даху приміщення, на ці потреби Національна служба здоров’я спрямує 1,2 млн. гривень.

Як зазначив директор закладу Володимир Демчук, у відділенні пацієнти проходять обстеження, психологічну реабілітацію та лікування. Протягом 2022-2024 років у відділенні пройшли обстеження і лікування понад 1500 осіб, які потребували спеціалізованої допомоги, з такими нозологіями як гострі реакції на стрес, розлади адаптації, посттравматичний стресовий розлад, афективні порушення, загострення існуючих хронічних психічних  розладів, тривожно-депресивні розлади, депресивні розлади з різними ступенями важкості та інші. Завдяки співпраці з клінікою Шаріте міста Берлін (Німеччина) цьогоріч заклад отримав 2 шт. VR окулярів, 2 апарати для транскраніальної терапії.

За словами дирекції закладу, обстеження, лікування та реабілітація пацієнтів у відділенні проводиться в повному обсязі, якісно, з дотриманням стандартів та такими методами лікування, як гештальт терапія, когнітивно-поведінкова терапія, медико-психологічна реабілітація, застосовуються сучасні препарати відповідно до протоколів лікування за спеціальністю «Психіатрія».

Голова обласної ради Віолета Лабазюк подякувала колективу закладу за їхню непросту діяльність та організацію роботи з поліпшення умов надання пацієнтам своєчасної медичної допомоги.

«Попри обмежений фінансовий ресурс обласний заклад з надання психіатричної допомоги працює над покращенням здійснення висококваліфікованої спеціалізованої стаціонарної та консультативної медичної допомоги особам з розладами психіки, – сказала Віолета Олександрівна. – В оновленому відділенні значно поліпшені умови перебування для тих, хто має потребу в спеціалізованому лікуванні. Висловлюю слова подяки колективу під очільництвом Володимира Демчука за фаховість, адже за більш як сім десятиліть свого існування Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги зарекомендував себе як сучасний медичний центр».

Окремо голова облради подякувала колективу за фінансову підтримку військових формувань та придбання їм необхідного технiчного устаткування.

За вагомий внесок у реконструкцію відділення комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради, належну організацію роботи, активну громадянську позицію в умовах воєнного стану Віолета Лабазюк вручила Грамоти обласної ради  представникам підрядної організації, яка здійснювала ремонтні роботи, та працівникам закладу, відповідальним за цей напрям роботи.

попередня статтяРобота обласної ради в умовах війни: Віолета Лабазюк провела відкриту лекцію для студентів ХУУП
наступна статтяПопуляризація спорту серед вихованців Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру