Відбулася XVII Подільська наукова історико-краєзнавча конференція

22 вересня 2023 року у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулася XVII Подільська наукова історико-краєзнавча конференція.

Загалом у науковому зібранні взяли участь 154 науковці: 27 докторів наук, 40 кандидатів, 3 доктори філософії, а також історики, економісти, політологи, журналісти, краєзнавці, культурні та громадські діячі з восьми областей України – Хмельницької, Вінницької, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Львівської, Харківської, Чернігівської,  представники обласної ради, командир 136 окремого стрілецького батальйону. Частина учасників долучилися до участі у режимі відеоконференції.

Цією конференцією продовжено традиції першої Подільської конференції, яка відбулася 7-8 вересня 1965 року у місті Кам’янець-Подільський.

Від імені керівництва та депутатського корпусу обласної ради учасників зібрання привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.

Тетяна Іванівна відзначила, що приємно бачити у залі відомих та знаних на Хмельниччині науковців і краєзнавців, які присвятили своє життя вивченню історії рідного краю, оскільки історія України не була би повною без досліджень історії малої батьківщини.

«Вам, як літописцям рідної землі, випала висока честь захищати наше історичне минуле, доносити до майбутніх поколінь правдиву інформацію.

Краєзнавчий рух нерозривно зв’язаний з суспільно-політичним життям держави та рідного краю, а вся його діяльність спрямована на національно-культурну розбудову єдиної України. Робота краєзнавців Хмельниччини базується на співпраці зі всіма вишами, державними історико-культурними заповідниками, музеями, бібліотеками та архівами Хмельниччини», – сказала Тетяна Зеленко.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників і захисниць та цивільного населення, які загинули внаслідок російської агресії.

Учасники конференції на пленарному та трьох секційних засіданнях обговорили такі теми: актуальні питання української історії; історичне краєзнавство Поділля; археологія та етнологія Хмельниччини і Вінниччини; 375-річчя Пилявецької битви; Україна та регіони в міжнародних відносинах; регіональні суспільно-політичні, соціально-економічні та культурно-освітні процеси; Поділля в умовах війни рф проти України; героїзм подолян – захисників України; перспективи розвитку краю післявоєнного періоду; історичні постаті Поділля.

Тематика доповідей, склад учасників конференції засвідчили: наукове зібрання є актуальним, потрібним українському суспільству, подільській громаді  та буде мати пролонговані суспільні результати.

попередня статтяКомпенсація за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю
наступна статтяШановні жителі та гості Хмельниччини!