Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія – один з найстаріших закладів освіти Поділля цьогоріч відзначає 100-річчя від дня заснування. З цієї нагоди в обласній філармонії відбулися урочистості. Знаковим є те, що урочистості з нагоди ювілею Академії відбулися напередодні професійного свята – Дня працівників освіти.
Від імені депутатів обласної ради та себе особисто педагогічний колектив, студентів та гостей святкового зібрання привітала зі столітнім ювілеєм навчального закладу голова обласної ради Віолета Лабазюк. Лунали сьогодні теплі слова вітань і від голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, народного депутата України Миколи Стефанчука, депутатів обласної ради Оксани Бочкарьової, Оксани Натальської, Віктора Бурлика.
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія пройшла великий і славний шлях від Вищих педагогічних курсів у 1921 році, переживши кардинальні зміни суспільно-політичного й економічного ладу, безліч реформ системи освіти. І на цьому 100-річному шляху академія завжди здійснювала своє високе призначення із забезпечення вітчизняної освіти і науки висококваліфікованими кадрами.
«Ваш освітній заклад займає гідну позицію серед вищих шкіл нашого краю, і цей ювілей – ще одна приємна нагода відзначити ваш високий науково- педагогічний професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю. Сьогодні колектив закладу продовжує славні традиції попередників. Викладачі академії упродовж десятиліть зберігають і примножують унікальний науково-педагогічний потенціал і багаторічні традиції, продовжують надавати студентській молоді освіту вищого ґатунку, здійснюють міжнародні зв’язки. Тут сформувалися високо-професійні викладацькі та наукові школи, результати діяльності яких є вагомим внеском у розбудову освіти і педагогічної науки Української держави», – зазначила Віолета Лабазюк.
Голова ради зазначила, що обласна рада не стоїть осторонь розвитку Академії та постійно допомагає у покращенні матеріально-технічної бази навчального закладу та спрямовує фінансовий ресурс, на його подальший розвиток.
З нагоди 100-літнього ювілею Віолета Лабазюк разом з першим заступником голови обласної ради Володимиром Гончаруком, головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту Віктором Бурликом вручила Грамоти обласної ради науково-педагогічному колективу Академії в особі ректора Інни Шоробури, а також окремим викладачам закладу: завідувачу кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Ірині Дарманській, завідувачу кафедрою культурології та зарубіжної літератури Ірині Слоневській, доктору педагогічних наук, професору Інні Ящук, начальнику наукового відділу, кандидату педагогічних наук, доценту Богдану Крищуку, кандидату філологічних наук, доценту кафедри української мови та літератури Галині Циц.
Нині заклад є науково-педагогічним центром, що забезпечує поглиблену професійну підготовку педагогічних і наукових кадрів з урахуванням потреб особистісного розвитку і чинника ринкових суспільно-економічних відносин.
Сьогодні у числі найбільш затребуваних нині вчителів – вихованці Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Упродовж десятиліть у закладі запроваджуються й плідно розвиваються кращі національно-історичні та педагогічні традиції українського народу. Щорічно на базі закладу проводяться педагогічні читання пам’яті Миколи Дарманського, всеукраїнські науково-практичні конференції «Духовні витоки Поділля» з актуальних питань розвитку освіти, науки, культури Хмельниччини.
Віолета Лабазюк подякувала колективу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії в особі ректора закладу, депутата обласної ради Інни Шоробури за самовіддану працю і творчий пошук та висловила переконання, що високий професіоналізм та просвітницька діяльність вашого педагогічних працівників навчального закладу й надалі сприятимуть піднесенню престижу вітчизняної освіти.
З нагоди ювілею, а також професійного свята – Дня працівників освіти голова обласної ради побажала Академії залишатися серед провідних навчальних закладів України у плеканні інтелектуальної еліти української нації, а педагогам та студентам – міцного здоров’я, найповнішої реалізації професійних планів та життєвих намірів, творчого натхнення, нових відкриттів, віри у славне майбутнє освітянської галузі України.