Тривають моніторингові виїзди голови обласної ради Віолети Лабазюк до комунальних закладів

Сьогодні, 28 вересня, Віолета Лабазюк відвідала ще три заклади, управління якими здійснює обласна рада: Хмельницьку обласну стоматологічну поліклініку, обласну дитячу лікарню та обласний госпіталь ветеранів війни.

 


Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка, яку очолює Микола Романів, на сьогодні є спеціалізованим лікувально-діагностичним закладом охорони здоров’я, яка надає стоматологічну допомогу населенню області та забезпечує повний спектр послуг для дорослих пацієнтів з лікування захворювань порожнини рота. У складі комунального некомерційного підприємства функціонують три відділення – хірургічне, ортопедичне та терапевтичне. Разом по установі 170 штатних посад. Місячний фонд заробітної плати по закладу складає понад півтора мільйони гривень. До речі, на сьогодні в закладі є заборгованість з виплати заробітної плати. Питання про погашення заборгованості депутати піднімали під час засідань постійних комісій. Відповідно до висновків комісій, до початку грудня у закладі має скластись позитивна тенденція з погашення заборгованості. На сьогодні заклад за рахунок коштів з обласного бюджету проводить безоплатне зубопротезування  пільговим категоріям населення області та учасникам АТО.

Лікарня, доброзичлива до дитини – саме це можна сказати про обласну дитячу лікарню, яку очолює депутат обласної ради Лілія Брухнова. Це сучасна, багатопрофільна лікарня, в якій на місці здійснюється інструментальна та лабораторна діагностика, консультація лікарів та цілодобове лікування в умовах стаціонару. Більшість лікарів  мають вищу категорію та багаторічну медичну практику. Завдяки співпраці з Національною службою здоров’я України, відвідувачі закладу отримують послуги особистого лікаря високої якості, що супроводжуються якісним сервісом за державною гарантією.

На сьогодні в лікарні розгорнуто 160 ліжок. Щороку стаціонарну допомогу отримує понад 6 тисяч дітей.   В лікарні працює 325 співробітників, з них 55 лікарі, 124 молодші медичні спеціалістів, 82 молодші медичні сестри та 56 осіб адміністративно-господарського персоналу.

Пріоритетним проєктом для обласної ради залишається лікувально-діагностичний корпус обласної дитячої лікарні, будівництво якого розпочалось у 2017 році. Новий корпус Хмельницької обласної дитячої лікарні розрахований на 170 ліжко-місць. Тут щорічно високоспеціалізовану медичну допомогу отримуватиме близько 15 тис. пацієнтів.

У новому лікувально-діагностичному корпусі передбачено окреме приміщення із технічними засобами для проведення діагностики в режимі онлайн та розвиток телемедицини. Також будуть створені сучасні хірургічне та реанімаційно-анестезіологічне відділення, у тому числі для новонароджених з подальшим неонатальним супроводом.

Крім того, планується обладнати апаратурою для інтенсивної терапії та реабілітації, а також вертикальними підвісними консолями з функцією відео моніторингу з передачею даних для консультацій із спеціалістами закладів вищого рівня та надання допомоги для дітей із патологіями. Завершення будівельно-монтажних, оздоблювальних та опоряджувальних робіт лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні планується 31 грудня 2021 року. Загалом на спорудження лікувальної установи із Державного фонду регіонального розвитку у співфінансуванні з Хмельницьким обласним бюджетом передбачено понад 200 млн грн.

Ще один заклад, де побувала сьогодні Віолета Лабазюк разом з представниками управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради – КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни”, який очолює депутат обласної ради Оксана Бочкарьова.

Це багатопрофільна спеціалізована медична установа,  де надається різнопланова висококваліфікована медична допомога людям похилого віку, ветеранам та інвалідам війни, учасникам бойових дій, постраждалим внаслідок Чорнобильської трагедії та учасникам антитерористичної операції. Крім цього, в госпіталі здійснюється програма реабілітації пацієнтів з постковідним синдромом.

В структурі госпіталю функціонують кардіологічне, неврологічне, терапевтичне, хірургічне відділення з операційним блоком, відділення паліативної допомоги, реабілітаційне відділення (відновного лікування хворих із захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи). Саме на реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення  цього сучасного багатопрофільного реабілітаційного відділення для учасників антитерористичної операції та ветеранів війни з обласного бюджету було виділено понад 5,5 млн. гривень. У квітні цього року на сесії обласної ради на  придбання обладнання для реабілітаційного відділення було виділено 500 тисяч гривень.

Як зазначає Віолета Лабазюк, соціальна підтримка учасників АТО/ООС є  одним з пріоритетів обласної ради. Тому  депутатським корпусом було прийнято відповідну обласну комплексну програму.  Незважаючи на обмежений фінансовий ресурс обласного бюджету обласна рада намагається відшуковувати кошти на покращення матеріально-технічної бази обласного госпіталю ветеранів війни»,

«У перспективі за наявності фінансового ресурсу обласного бюджету є бачення перекваліфікування госпіталю ветеранів під потужний реабілітаційний центр з метою надання якісної медичної допомоги та реабілітації даній категорії осіб», – сказала Віолета Лабазюк.

До речі, у жовтні цього року виповнюється 30 років з дня заснування обласного госпіталю ветеранів війни.

попередня статтяВіолета Лабазюк: 100-річчя гуманітарно-педагогічної академії – це ще один привід відзначити науково-педагогічний професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю
наступна статтяПро Чемпіонат області серед працівників закладів освіти зі спортивного туризму, присвячений Всесвітньому дню туризму