На контролі обласної ради – ефективність роботи комунальних закладів

Голова обласної ради Віолета Лабазюк та директор КНП «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Володимир Демчук (зліва)

Важливим питанням у діяльності обласної ради є ефективне управління майном комунальної власності територіальних громад сіл, селищ та міст області. На сьогодні в області функціонує більше сотні закладів, управління якими здійснює обласна рада. Впродовж вересня тривають робочі візити голови обласної ради до комунальних закладів. 27 вересня Віолета Лабазюк разом з  представниками управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради відвідала об’єкти, які належать Хмельницькій обласній фірмі “Фармація”, обласний медичний центр психічного здоров’я, обласний заклад з надання психіатричної допомоги та обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

Володимир Демчук, Віолета Лабазюк, Іван Гуцул та директор КП «Комунальники» Михайло Кравчук

На сьогодні триває процес ліквідації обласної фірми “Фармація”. Контрольні заходи в підприємстві розпочались ще взимку 2020 року. Тоді відразу було зафіксовано факти використання складських приміщень суб’єктами підприємницької діяльності без договорів оренди, по прострочених договорах. В  той же час не вживались заходи щодо стягнення плати за фактичне використання майном, не відшкодовувались комунальні платежі. Сума несплати зазначених платежів до обласного бюджету  на той час склалапонад 180 тисяч гривень, що зумовило обласну раду звернутися в прокуратуру  і за її результатами – зареєстроване кримінальне провадження. Подальша доля юридичної особи уже вирішена на четвертій сесії 8 квітня цього року. Більшістю голосів депутатів підтримано ліквідацію обласної фірми “Фармація“. При цьому правовий статус земельної ділянки не змінюється, а об’єкти нерухомості закріплені за іншим комунальним підприємством.  

Хмельницький обласний центр психічного здоров’я на сьогодні надає високоспеціалізовану психологічну, психіатричну, психосоматичну і неврологічну допомогу населенню області. За словами директора закладу Івана Гуцула, усі послуги підприємство надає із застосуванням сучасних діагностичних методів обстеження.

На теренах Хмельницької області населення, що страждає на розлади психіки та поведінки, може отримати високоспеціалізовану допомогу в КНП “Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги”. В докарантинний період заклад щороку приймав понад 11 тисяч осіб. Показники госпіталізації останніх два роки знизились, однак уже за перше півріччя цього року за допомогою звернулось три з половиною тисячі пацієнтів. У складі підприємства функціонує 17 відділень на 775 ліжок у селі Скарженці колишнього Ярмолинецького району. Діяльність підприємства забезпечує 716 працівників, з яких 64 лікарі, 205 осіб середнього персоналу та 292  особи молодшого персоналу.

За словами директора закладу Володимира Демчука, в найближчих планах діяльності закладу – контрактування з Національною службою здоров’я по нових пакетах послуг, збільшення переліку платних послуг, участь в грантах ВООЗ щодо надання психіатричної допомоги мобільними мультидисциплінарними командами, придбання наркозного апарату, комп’ютерного томографу, проведення енергозберігаючих заходів по обєктахнерухомості.

У Хмельницькій області проблемою ВІЛ/СНІД з 2001 року займається КНП “Хмельницькийобласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. За словами директора Центру Олександра Касяндрука, заклад надає спеціалізовану лікувально-профілактичну, діагностичну, консультативну допомогу ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.

Голова обласної ради ознайомилась з матеріально-технічною базою комунальних закладів, оглянула приміщення, поспілкувалась з керівниками та працівниками на предмет виконання статутних завдань.

На сьогодні все ще тривають моніторингові виїзди до об’єктів спільної власності територіальних громад.На переконання голови обласної ради, ці виїзди допоможуть об’єктивно та всебічно побачити потребу у залученні фінансового ресурсу обласного бюджету на 2022-2024 роки.

“Обов‘язок керівників – підтримувати в належному стані приміщеннямайно, яке належить територіальним громадам. А обласна рада, як розпорядник майна, має забезпечити гідними умовами перебування та якісним харчуванням усіх підопічних,” – зазначила Віолета Лабазюк.

Обласна фірма «Фармація»

Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги

Хмельницький обласний центр психічного здоров‘я

Хмельницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом

попередня статтяКадети в гостях у прикордонників
наступна статтяВіолета Лабазюк: 100-річчя гуманітарно-педагогічної академії – це ще один привід відзначити науково-педагогічний професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю