Віолета Лабазюк ознайомилася з готовністю закладів освіти до здійснення освітнього процесу

Належна підготовка закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2024/2025 року в умовах воєнного стану – виклики сьогодення для керівників, педагогів і батьків.

Насамперед, обов’язковими є безпекові умови навчання, можливості залучення альтернативних джерел енергії та організація гнучкого графіку освітнього процесу, який адаптуватиметься до економного використання енергоресурсів.

З метою ознайомлення з матеріально-технічною базою установ та  готовністю закладів освіти до початку навчального року в незвичайних реаліях сьогодення голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з начальником управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради  Едуардом Монастирським здійснили робочу поїздку до освітніх закладів обласної комунальної власності, які знаходяться на півночі Хмельниччини. Особливу увагу приділили стану та належному облаштуванню укриттів. Адже пріоритетом є створення безпечних та комфортних умов для усіх учасників освітнього процесу.

Перебуваючи у Шепетівському медичному фаховому коледжі, який відомий підготовкою висококваліфікованих фахівців-зуботехніків, Віолета Лабазюк оглянула умови здобуття освіти у вищому навчальному закладі I-го рівня акредитації, який проводить  підготовку фахівців за спеціальностями: «Стоматологія», «Стоматологія ортопедична», «Фармація», «Сестринська справа» та «Лікувальна справа».

Випускники навчального закладу, управління яким здійснює обласна рада, є  затребуваними на ринку праці. Цьогоріч до коледжу вступило 158 учнів, на бюджетну форму відповідно до регіонального замовлення – 55, на контрактну форму навчання – 103.

На проведення ремонтних робіт найпростішого укриття з обласного бюджету виділили 358,7 тис. грн, майже 100 тис. грн спрямували зі спеціального фонду закладу. У зв’язку з дотриманням усіх безпекових умов навчання у медколеджі проходитиме виключно в офлайн режимі.

За період існування навчального закладу підготовлено близько чотирьох тисяч фахівців. Всього у закладі навчається 491 студент, з них на контрактні основі – 266 осіб, на регіональному замовленні – 225.

Медичний коледж підтримує зв’язок із більше, ніж 20 випускниками, які воюють на різних напрямках фронту. Крім випускників, троє викладачів закладу мобілізовані до лав ЗСУ. Тому, одним із пріоритетних напрямків виховної роботи є волонтерська діяльність учасників освітнього процесу та працівників коледжу.

Здобувачі освіти коледжу  беруть активну участь не лише у волонтерській діяльності, а й різноманітних соціальних та екологічних акціях, є учасниками різноманітних регіональних заходів.

Славутський ліцей обласної ради, який також відвідала Віолета Лабазюк, є одним із кращих закладів освіти обласної комунальної власності з потужною матеріально-технічною базою. У 2024 році набір здобувачів проводився до 8, 9 та 10 класів з усіх громад північної частини області. Загалом до закладу вступило 300 ліцеїстів, їх навчання та проживання в пансіоні здійснюється за кошти обласного бюджету. Здобувають знання ліцеїсти за освітньою програмою, яка окреслює підходи базової та повної загальної середньої освіти щодо планування й організації закладом єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти.

У 2024/2025 навчальному році у ліцеї укомплектовано 13 класів, з них: чотири загальноосвітні класи допрофільної підготовки (два 8-х класи, два 9-х класи), п’ять 10-х класів, у яких на профільному рівні вивчаються такі предмети: українська мова та українська література, біологія і екологія та хімія, математика, правознавство та історія України, історія України та англійська мова та чотири 11-х класів, у яких на профільному рівні вивчаються наступні предмети: українська мова та українська література, математика правознавство та історія України, історія України та англійська мова.

Здобувачі освіти Славутського ліцею  мають вагомі здобутки за участь у всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах з науково-дослідницьких робіт та кращих інтелектуальних змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівня

Побувала Віолета Лабазюк й в Ізяславському навчально-реабілітаційному центрі обласної ради, де протягом навчального року навчається виховується, лікується і проходить реабілітацію понад 120 вихованців – дошкільного та шкільного віку, серед яких – діти з особливими потребами.

Основними  напрямами роботи Центру є корекційно-відновлювальний, психолого-педагогічний супровід, реабілітація та соціалізація дітей з особливими потребами для адаптації у суспільстві, розвиток дитини з урахуванням її психологічного та фізичного стану.

На сьогоднішній день заклад готовий до нового навчального року та опалювального сезону, здійснено набір з 119 вихованців. Для них створено усі необхідні умови. Цьогоріч відповідно до зазначених вимог було облаштовано захисну споруду цивільного захисту, на що спрямовано 100 тисяч гривень з обласного бюджету, здійснено косметичний ремонт приміщень. У процесі – закупівля сучасного мультимедійного обладнання для навчальних кабінетів. Серед особливостей – у Центрі проводять заняття з реабілітації за допомогою коней, іпотерапія для дітей.

Голова обласної ради подякувала керівникам комунальних закладів та їхнім колективам за злагоджену роботу, направлену на створення гідних умов навчання дітей, зокрема й з особливими освітніми потребами, в непростих сьогоднішніх умовах з дотриманням усіх безпекових  норм.

попередня стаття29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України
наступна стаття“Хвилина мовчання”: відбулося погашення благодійної марки до Дня пам’яті захисників України