Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк зустрілася з представниками благодійного фонду «Право на захист» Євгенієм Таблером, Наталією Шевченко, Оленою Самойловою, Іриною Ніколенко та Олександром Уродою.
Благодійний фонд реалізує проєкт «Забезпечення захисту прав та юридична допомога внутрішньо переміщеним особам та таким, що постраждали від конфлікту на Сході України» за угодою з управлінням верховною комісара ООН у справах біженців в Україні.
У рамках реалізації даного проекту проєкту БФ «Право на захист в партнерстві з УВКЬ ООН (Агентство ООН у справах біженців) розпочало у співпраці з Укрпоштою масштабну програму грошової допомоги, щоб допомогти вразливим переміщеним особам задовільнити їхні базові потреби.
У ході діалогу представники благодійного фонду запропонували допомогу у створенні центрів для транзиту тимчасово переміщених осіб, які потребують не лише безпеки, а й належних умов для комфортного життя.
Віолета Лабазюк запевнила представників організації, що обласна рада працює в посиленому режимі, аби забезпечити необхідним вимушено переміщених осіб, які наразі проживають на Хмельниччині. Ведеться активна співпраця як з іноземними партнерами, благодійниками з питань формування та направлення гуманітарної допомоги. Також на постійній основі триває робота з головами усіх територіальних громад області, щодо вирішення нагальних питань надання допомоги переселенцям.
«Зараз ми спостерігаємо, що на сході України тривають активні бойові дії та люди не мають змоги повернутись у свої регіони. Однак, не зважаючи на це, станом на 15 червня кількість вимушено переміщених осіб на Хмельниччини зменшилась до позначки 124 тисяч. Сьогодні немає великої потреби створення на території Хмельниччини центрів для транзиту переселенців. З перших днів війни обласна рада скоординувала роботу всіх закладів комунальної власності, адже розуміли, що потреба тимчасового проживання для переселенців значно зросла. Наразі велика кількість закладів, здебільшого соціального спрямування, приймають вимушено переміщених осіб та надають прихисток. Голови громад разом з керівниками та колективами установ намагаються створити максимально затишну атмосферу, аби люди, які втратили все, почували себе захищено», – зазначила Віолета Лабазюк.
Також голова розповіла про роботу гуманітарного штабу при Хмельницькій обласній раді, який розпочав роботу з перших днів війни. Наголосила, що отримати потрібні речі, засоби особистої гігієни, дитяче харчування та м’який інвентар переселенці можуть у Центрі видачі гуманітарної допомоги, за адресою: м. Хмельницький. вул. Соборна 60.
На завершення зустрічі представники благодійного фонду «Право на захист» запропонували свою допомогу та задіяння міжнародних організацій у вирішенні питань реконструкції тимчасово житла для переселенців.
Віолета Лабазюк подякувала представникам за конструктивну зустріч та висловила свої сподівання у подальшій співпраці, заради допомоги всім людям, які її потребують.