Станіслава Старостіна, Оксана Радушинська та Володимир Шевченко стали цьогорічними лауреатами обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. Таке рішення було прийнято сьогодні під час засідання конкурсного комітету.
Цьогоріч на здобуття обласної премії було подано 7 робіт знаних в області журналістів. Після детального вивчення та обговорення члени конкурсного комітету визначили три роботи, які, на їх думку, найповніше відповідають вимогам конкурсу.
Так, Станіслава Старостіна представила на розсуд літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини».
Високу оцінку комітету отримав творчий доробок відомого на Поділлі волонтера, активного громадського діяча Оксани Радушинської. Вона запропонувала на конкурс цикл публікацій із зони АТО за останні два роки. І якщо Станіслава Людвігівна увічнила на папері імена новітніх загиблих героїв, то Оксана Петрівна у своїх публікаціях висвітлює щоденний подвиг військових у зоні АТО.
Відзначив конкурсний комітет і художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?» Володимира Шевченка, у якому письменник досліджує спроби повстання проти колективізації на Дунаєвеччині.
Конкурсна комісія відзначила також актуальність та високий художній рівень решти чотирьох представлених робіт: документально-публіцистичного видання «У полум’ї війни» (Летичівщина в роки Другої світової війни) бібліографа-краєзнавця Летичівської публічної бібліотеки Володимира Борисова; публіцистично-літературні видання редактора Старосинявської районної газети «Колос» Івана Козельського «Метаморфози навколо пам’ятника» та «Назарій Яремчук: «Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну»; повісті-есе «Золоті гони, або Лідихівка хліборобська» члена НСЖУ з м.Теофіполь Володимира Рубашевського та літературно-публіцистичного видання «Музичне гроно» завідувача практики Хмельницького музичного училища імені В.Заремби Миколи Кульбовського.
Під час засідання було наголошено, що далеко не всі подані на конкурс роботи пройшли апробацію в засобах масової інформації, як це передбачено Положенням.
Нагородження лауреатів відбудеться під час урочистих заходів до Дня журналіста, який відзначається щорічно 6 червня.
Переможці отримають дипломи та грошові винагороди.
Довідка.
Конкурс на здобуття обласної премії «За кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики» на Хмельниччині проводиться вже шостий рік поспіль. Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.
Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю. На здобуття премії можуть бути висунуті роботи як окремих журналістів, так і творчих колективів не більше п’яти осіб. Право висування творів на конкурс надано місцевим первинним осередкам Хмельницької обласної організації НСЖУ.
Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.
У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.
Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої, став цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук, — учні Дмитра Михайловича Прилюка.
У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».
Минулого року обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».