Хмельницька обласна рада не зупиняється підтримувати внутрішньо-переміщених осіб, які внаслідок російської агресії були змушені залишити рідні міста та знайшли прихисток у тилових регіонах нашої держави, зокрема й на Хмельниччині.
Напередодні різдвяно-новорічних свят ВПО, які об’єдналися у громадську організацію «Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь» у місті Хмельницький, отримали від обласної ради грошові сертифікати на загальну суму понад 250 тисяч гривень. Одержані сертифікати сім’ї ВПО можуть використати для сплати за товар в одній з торгівельних мереж області.
Цю допомогу вдалось вчергове залучити у рамках дворічної співпраці голови обласної ради Віолети Лабазюк з американськими партнерами – Релігійною Організацією «Релігійне Управління Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні». Завдяки домовленостям, у 2022 році тисяча сімей маріупольців, які проживають в області отримували ідентичні сертифікати на загальну суму 500 тисяч гривень. А цьогоріч вже видано чотири тисячі сертифікатів для переселенців з Маріуполя, а також для тих ВПО, хто проживає у Волочиській, Війтовецькій, Наркевицькій, Розсошанській, Лісовогринівецькій, Гвардійській, Чорноострівській, Красилівській, Заслучненській, Антонінській, Теофіпольській, Новоушицькій та Білогірській територіальних громадах. Допомогу сягнула двох мільйонів гривень.
«Обласна рада вже третій рік в умовах повномасштабного вторгнення працює на підтримку тієї категорії людей, які цього вкрай потребують. На сьогоднішній день в області проживає близько 66 тисяч внутрішньо-переміщених осіб, в тому числі й жителі незламного міста-героя Маріуполь, – зазначила Віолета Олександрівна під час зустрічі. – Попри всі виклики намагаємося підтримувати Сили оборони і безпеки та Збройні сили України у нелегкій боротьбі за територіальну цілісність і незалежність нашої країни. Окрім того, ми не зупиняємося та попри обмежений фінансовий ресурс обласного бюджету маємо потужне міжнародне партнерство, і вже на системній основі допомагаємо переселенцям долати життєві труднощі».
Варто зазначити, що між Хмельницькою обласною радою та згаданою громадською організацією діє меморандум про співпрацю, на підставі якого налагоджено дієву комунікацію.
Принагідно керівник Центру «Я – Маріуполь» Василь Клат розповів Віолеті Лабазюк про сьогоднішню діяльність хмельницької організації, в якій зареєстровано 2 тисячі 161 маріуполець. До слова, у державі функціонує 21 такий центр, де жителі Маріуполя отримують всебічну підтримку.
Окрім того, у 8 містах функціонують побутові центри «Я – Маріуполь. Турбота», де для внутрішньо переміщених осіб надаються послуги сімейного лікаря, соціальної пральні та перукарні, стоматкабінету, швейної майстерні та коворкінг.
Маріупольська міська рада на чолі з Вадимом Бойченком продовжує працювати над розширенням мережі підтримки.
Поки наші відважні військові боронять територіальну цілісність, Хмельниччина є потужним тиловим регіоном, де кожен небайдужий до долі рідної країни мешканець щодня працює та наближає українську перемогу.