Голодомор 1932-33-го в Україні був один із найжорстокіших і найцинічніших злочинів проти нашого народу. У поминальні дні жертв Голодомору люди несуть хліб і свічки до пам’ятних місць і вшановують пам’ять усіх, кого торкнулася трагедія, хвилиною мовчання. Цьогоріч День пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923-го і 1946–1947 років припав на 23 листопада.
Сьогодні ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України, коли намагаються знову знищити нашу ідентичність, культуру і мову. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
З метою вшанування загиблих у День пам’яті жертв Голодоморів відбулися меморіальні заходи за участю заступника голови обласної ради Валентина Соколюка, заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко, керівництва обласної військової адміністрації, Хмельницької міської ради, духовенства та громадськості обласного центру.
Усі присутні запалили свічки в пам’ять жертв Голодоморів та хвилиною мовчання, в глибокій пошані та у молитві за душі жертв геноциду, пом’янули страчених голодом. Учасники заходу встановили лампадки до пам’ятного знаку “Ангел Скорботи” та поклали снопики пшеничних та житніх колосків, як символ пам’яті про мільйони загублених життів українців, які загинули штучно створеною голодною смертю.
Спільну панахиду за жертвами Голодоморів провели священнослужителі різних конфесій.
В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору.