Визначено цьогорічних лауреатів обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики

Цьогоріч уже вдванадцяте проводиться конкурс на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

За усі роки його проведення лауреатами премії стали 20 журналістів та письменників.

У нинішньому році на здобуття обласної премії було подано шість творчих доробків журналістів. Це, зокрема, цикл публікацій в громадсько-політичному тижневику «Вперед» (смт Ярмолинці) директорки тижневика «Вперед» Алли Гуменюк, телепроєкт «Україна’22: Щоденники війни» (м. Кам’янець-Подільський) журналіста-режисера Андрія Зайця, цикл публікацій у газеті «Наддністрянська правда» (смт Нова Ушиця) кореспондентки ПП «Редакція газети «Наддністрянська правда» Ольги Малиник, телевізійні репортажі «16 років живе без ніг» (м. Хмельницький) журналістки філії «АТ НСТУ «Хмельницька регіональна дирекція «Поділля-центр» Наталії Паляниці, публікації про ворожу діяльність московської церкви на території України в газеті «Подільські вісті» (м. Хмельницький) заступниці редактора газети «Подільські вісті» Світлани Шандебури (Дубінської) та цикл публікацій в газеті «Подолянин» ( м. Кам’янець-Подільський) редактора відділу регіональної газети «Подолянин» Олександра Щербатих.

На думку членів конкурсного комітету, цьогоріч на здобуття обласної премії імені Дмитра Прилюка в галузі журналістики подано досить потужні доробки, з яскраво вираженою публіцистикою, в тому числі й телевізійною. Яскраво представлено воєнну тематику. Разом з тим, на переконання комітету, найбільше відповідають Положенню про премію цикл публікацій в громадсько-політичному тижневику «Вперед» Алли Гуменюк та телепроєкт «Україна’22: Щоденники війни» Андрія Зайця.

Після детального обговорення робіт, члени конкурсного комітету одноголосно проголосували за Аллу Гуменюк та Андрія Зайця, визначивши їх лауреатами цьогорічної  обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Лауреати, відповідно до Положення про премію, отримають Дипломи та грошові винагороди у розмірі 1,5 мінімальних заробітних плат за рахунок коштів, передбачених для цього в обласному бюджеті.

Нагородження переможців буде проведено у рамках заходів з нагоди Дня журналіста України.

Інші претенденти на здобуття премії, за пропозицією членів конкурсного комітету, отримають відзнаки обласної ради та обласної державної адміністрації.

Довідка

Обласна премія імені Дмитра Прилюка встановлена рішенням Хмельницької обласної ради 18 травня 2011 року з ініціативи обласної організації Національної спілки журналістів України та Деражнянської районної ради.

Премія присвячена пам’яті нашого земляка, відомого журналіста, фундатора української науки про журналістику другої половини ХХ століття, доктора філологічних наук, письменника Дмитра Михайловича Прилюка.

Згідно з положенням, обласна премія імені Дмитра Прилюка присуджується за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації української мови та вирізняється новизною й оригінальністю.

Першим лауреатом премії імені Дмитра Прилюка у 2012 році було визнано відповідального секретаря Хмельницької обласної газети «Подільські вісті» Олексія Тимощука за цикл публікацій «Час знає всім слідам ціну» присвячених 450-річчю Двірецько-Пересопницького Євангелія. Це дослідження виходить за межі звичайного журналістського матеріалу та грунтовно розкриває історію творення і подальшої долі шедевру українського рукописного книжкового мистецтва.

У 2013 році премія була присуджена авторській групі журналістів науково-просвітницької програми «Імена» Хмельницької обласної державної телерадіокомпанії «Поділля-центр» у складі Анатолія Трачука, Олени Павлюк, Раїси Токар, Володимира Паламаря, Любові Курманської за серію телефільмів-портретів 30 особистостей минулого і сучасності, в т. ч. і за чотирисерійний документальний фільм «Життя і пам’ять» про Дмитра Прилюка.

Лауреатом премії 2014 року став редактор газети Хмельницької міської ради «Проскурів» Богдан Теленько за документальну повість-есе «Соловецький лабіринт. Записки упередженого паломника», основу якої склав цикл публіцистичних нарисів «Зі щоденника Соловецької прощі». До речі, Богдан Теленько, як і Олексій Тимощук — учні Дмитра Михайловича Прилюка.

У 2015 році новим лауреатом премії ім. Дмитра Прилюка став дослідник тематики сталінських репресій, хмельницький журналіст і письменник Петро Маліш, у творчому дослідницькому доробку якого три книги на цю тему: «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває», «Сталіноїди».

У 2016 році обласною премією було відзначено письменника Василя Горбатюка за художньо-документальний роман «Слово і меч».

У 2017 році лауреатами премії ім. Дмитра Прилюка стали Станіслава Старостіна (літературно-публіцистичне видання «Увійшли в безсмертя… Книга пам’яті Героїв Небесної Сотні і воїнів АТО Хмельниччини»), Оксана Радушинська (цикл публікацій із зони АТО) та Володимир Шевченко (художньо-документальне видання «Чи всі трави хиляться за водою?»).

У 2018 році лауреатами премії стали Петро Воробей за цикл нарисів, надрукованих у газеті «Подільські вісті» впродовж останніх років та творчий колектив у складі Віктора Адамського, Богдана Крищука та Юрія Телячого за науково-публіцистичне видання «Просвіти» Поділля в добу Директорії УНР (1918-1920)».

У 2019 році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став письменник Микола Руцький з Нетішина за художньо-документальне видання «Ми у вічі сміялися смерті…».

У 2020 році лауреатом премії імені Дмитра Прилюка стала директор (головний редактор) ПП «Трудівник Полісся «Сьогодні», заслужений журналіст України Віра Мальчук зі Славути за цикл публікацій у газеті «Трудівник Полісся».

У 2021 році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики став власний кореспондент обласної газети «Подільські вісті» Василь Добровольський за цикл публікацій у місцевій пресі за 2019-2021 роки.

У минулому році лауреатом обласної премії імені Дмитра Прилюка визнано директора комунального підприємства «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто» (м. Хмельницький) Миколу Крентовського за цикл передач телерадіопроєкту «Віч-на-віч».

попередня статтяМузейна експозиція, присвячена боротьбі за незалежність України, з´явилася у Хмельницькому професійному ліцеї
наступна статтяПоетичний меседж поколінь