Сьогодні Хмельниччину відвідав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
У рамках робочого візиту у стінах Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася зустріч Дмитра Лубінця з керівництвом області, міськими, селищними, сільськими головами територіальних громад, представниками правоохоронних структур, керівниками обласних комунальних закладів освіти, охорони здоров´я та соціального захисту.
Під час зустрічі відбулася презентація та обговорення стану дотримання прав людини у Хмельницькій області, зокрема прав дітей, військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб, військовополонених та людей, які перебувають у місцях несвободи Хмельниччини, та інших категорій громадян.
Як відомо, у Конституції України задекларовано основні права, свободи людини і громадянина, закріплені основні суспільні цінності. Але, окрім цього, маємо спільно працювати над втіленням їх в життя, від чого залежить подальший результат реалізації норм Основного Закону та інших нормативно-правових актів. Але особливо складно це зробити в умовах повномасштабного вторгнення нашого споконвічного ворога на території України.
Захист прав і свобод вимагає від цілої низки органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних структур злагодженої взаємодії, аби спільними зусиллями реалізовувати державну політику.
«Більше дев´яти років триває неоголошена війна, понад рік – повномасштабне вторгнення рф. Гинуть сотні тисяч українців – військові, цивільне населення, діти… Всім народом ми виборюємо конституційне право жити у вільній незалежній державі. Захист прав та свобод людини і громадянина є для нашої країни надважливим. Воєнний стан, безумовно, ставить перед нами нові виклики та обмеження. Проте, незалежно від цих умов, ми не повинні забувати про недоторканність та повагу до прав людини. Лише спільними зусиллями виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів та здійснюючи спільні ефективні заходи, ми зможемо створити справедливе суспільство, де права та свободи кожного громадянина будуть поважати», – зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк.
Як відомо, Хмельниччина після повномасштабного вторгнення стала другою в Україні по кількості прийнятих внутрішньо переміщених осіб, а це більше 460 тисяч осіб, 83 тисячі наразі проживають в регіоні. Заклади обласної комунальної власності соціального захисту та освіти стали другою домівкою для даної категорії громадян. Наразі в обласних комунальних закладах перебувають на повному стаціонарному догляді 658 осіб із інших регіонів України.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів присутнім про основні напрямки роботи інституції та розвиток регіональної мережі. Зокрема, діяльність Омбудсмана спрямована на захист прав людини в системі органів сектору безпеки й оборони, прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України, права дитини та сім’ї, молоді та спорту, прав людини у секторі оборони та прав ветеранів і військовослужбовців, полонених та членів їх родин, прав міжнародного співробітництва, додержання соціальних та економічних прав, прав на справедливий судовий розгляд та процесуальні права, додержання інформаційних прав, моніторинг додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів, реалізацію національного превентивного механізму.
«Аби бути ближчими до громадян і результативніше реагувати на проблемні питання, продовжуємо розвивати регіональну мережу нашої інституції,», – зазначив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Про діяльність регіонального представництва присутнім розповіла і представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва. Також Оксана Кізаєва поінформувала про функціонування Консультаційного центру Уповноваженого (регіональне представництво) у Хмельницькому з дитячим простором – одного з п´яти діючих в Україні.