Відбулося пленарне засідання шістнадцятої сесії

28 червня голова обласної ради Віолета Лабазюк провела пленарне засідання шістнадцятої чергової сесії.

У пленарному засіданні взяли участь 54 депутати. Також у засіданні взяли участь виконуючий обов’язки начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, заступники начальника обласної військової адміністрації, керівництво силових структур області, структурних підрозділів облдержадміністрації, представники територіальних управлінь центральних органів влади, місцевих засобів масової інформації.

Хвилиною мовчання учасники засідання вшанували пам’ять усіх загиблих в неоголошеній російсько-українській війні.

Голова обласної ради привітала учасників пленарного засідання з державним святом – Днем Конституції України, який відзначається сьогодні.

«У продовження волевиявлення наших громадян 27 років тому Верховною Радою України було затверджено Основний Закон України, який є гарантом захисту наших конституційних прав. І сьогодні кожен на своєму місці – захисники на фронті, ми у тилу відстоюємо свої конституційні права  та робимо свій внесок у Перемогу. Ми довели всьому світові, що Україна – це вільна, незалежна і демократична країна, країна сміливих і мужніх людей та небачених можливостей. Дякую усім за громадянську позицію щодо підтримки військових формувань та внутрішньо переміщених осіб.  Бажаю Перемоги, стабільного миру та щасливого майбутнього для наступних поколінь у суверенній, незалежній, демократичній, соціальній і правовій державі», – сказала Віолета Лабазюк.

Депутати менш як за півтора години злагоджено розглянули 25 питань та прийняли 23 рішення.

Традиційними  для розгляду на сесії були депутатські запити. Так, депутати своїм рішенням продовжили терміни розгляду 36  депутатських запитів. Іншим рішенням обранці зняли з розгляду один депутатський запит.

Також окремим рішенням  під час засідання депутати підтримали нові депутатські запити Руслана Лещишина, який стосується ситуації, що виникла в релігійній громаді Свято-Покровської парафії Православної церкви України в с.Сутківці Хмельницького району, та Олександра Палія щодо виділення коштів на ремонт Хмельницької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 20, пошкодженої внаслідок російських обстрілів 13 травня 2023 року.

Отже, на контролі обласної ради наразі перебуває 38 депутатських запитів.

Основна частина прийнятих радою рішень стосувалася врегулювання діяльності організацій та підприємств обласної комунальної власності.

Рішенням ради перейменовано заклад культури обласної ради – Хмельницьку обласну бібліотеку для юнацтва. Відтепер книгозбірня називатиметься Хмельницька обласна бібліотека для молоді, яка є правонаступником усіх прав та обов’язків обласної бібліотеки для юнацтва. Перейменування обумовлено розширенням сфери гуманітарно-просвітницької діяльності закладу.

Також перейменували депутати заклади освіти – об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області зі збереженням у складі закладів пансіону з цілодобовим частковим/повним утриманням учнів (вихованців) за рахунок засновника. Так, Кам’янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради перейменовано на Кам’янець-Подільський ліцей «Славутинка» Хмельницької обласної ради, Славутський ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради носитиме назву Славутський ліцей Хмельницької обласної ради та Хмельницький ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради – Хмельницький  ліцей Хмельницької обласної ради.

Підтримали депутати рішення «Про звільнення батьків від плати за утримання учнів у пансіонах ліцеїв, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету на 2023/2024 навчальний рік». Даним рішенням передбачено звільнення від плати:

– батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);

– батьків дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

– батьків, на яких поширюється дія Закону України «Про статус  ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– батьків дітей з інвалідністю;

– батьків, які є особами з інвалідністю І групи.

– батьків, які внесені до переліку пункту 1 статті 3 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Внесли зміни депутати до видів економічної діяльності дитячого будинку Хмельницької обласної ради та КНП «Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Хмельницької обласної ради.

Також депутати затвердили Перелік об’єктів малої приватизації (окреме майно) спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, що підлягають приватизації у 2023 році. Перелік сформовано відповідно до проведеного постійною комісією з питань управління комунальною власністю та приватизації аналізу об´єктів комунальної власності, які на даний час не використовуються в господарській діяльності. До переліку увійшли два об´єкти: нерухоме та інше індивідуально визначене майно Чорноострівського (Хмельницький р-н с. Мар’янівка, вул. В.Чорновола, 30) та Хмельницького (Хмельницький р-н, селище Богданівці,  вул. Заводська, 3/1) паливних складів.

Варто наголосити, що протягом нинішнього восьмого скликання обласної ради від продажу об´єктів обласної комунальної власності у рамках малої приватизації до обласного бюджету надійшло 54,5 мільйона гривень.

Рішенням ради внесено зміни до рішення Хмельницької обласної ради від 19 жовтня 2011 року № 17-6/2011 «Про затвердження Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області, управління якими здійснює Хмельницька обласна рада».

Підтримано депутатами клопотання перед Верховною Радою України про присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування у 2023 році.

Відповідно до звернення комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту, обласною радою було направлено листи до всіх територіальних громад області з пропозицією надати кандидатури для присудження премії ВРУ. Кандидатури які відповідають вимогам положення про присудження премії надійшли від чотирьох міських рад. Це Головня Віталій з Полонської міської ради, Крижанівська Іванна – з Красилівської міської ради, Гула Павло – з Хмельницької міської ради та Тимощук  Інна – з Шепетівської міської ради.

Після проведення депутатами рейтингового голосування було визначено кандидатуру Гули Павла.

Прийнято депутатами рішення про безоплатну передачу індивідуально визначеного майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у комунальну власність окремих територіальних громад Хмельницької областей. Рішення стосується передачі генераторів закладам сфери освіти та охорони здоров´я Вовковинецької, Деражнянської, Ізяславської, Красилівської, Новоушицької, Слобідсько-Кульчієвецької, Полонської, Старокостянтинівської, Староостропільської, Теофіпольської та Ярмолинецької територіальних громад на випадок довготривалої відсутності електроенергії.

Підтримали депутати рішення «Про скасування статусу ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Ясен на майдані» та оголошення об’єктів природно-заповідного фонду».

Рішенням ради внесено зміни до рішення обласної ради від 18 травня 2011 року № 37-4/2011 «Про обласну премію імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики».

Вчергове не підтримали депутати призначення Анатолія Побережного на посаду директора комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Хмельницької обласної ради. Це кадрове питання вже виносилося на розгляд депутатів на сьомій сесії у грудні 2021 року, на тринадцятій сесії у грудні 2022 року та чотирнадцятій сесії у березні 2023 року, однак не знайшло підтримки у залі. Варто зазначити, що цей проєкт рішення було винесено на розгляд обласної ради на підставі рішення суду.

Схвалили депутати клопотання перед Головою Верховної Ради України про нагородження Шерстюка Петра Ярославовича – директора Чемеровецького медичного фахового коледжу Грамотою ВРУ.

У «Різному» депутати заслухали представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксану Кізаєву з інформацією про щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні у 2022 році.

Коментуючи роботу депутатського корпусу, Віолета Лабазюк зазначила: «Чергова шістнадцята сесія відбулася. В основному питання порядку денного сесії націлені на підтримку та врегулювання діяльності закладів обласної комунальної власності, а також на зменшення навантаження на обласний бюджет у разі нераціонального використання майна та функціонування майнових комплексів. Переконана, що злагоджена робота депутатського корпусу обласної ради восьмого скликання щодо прийняття конструктивних рішень буде й надалі».

попередня статтяЗ 1 липня завершуються карантинні обмеження
наступна статтяЗахист прав людей в умовах воєнного стану обговорили з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем