В обласній раді продовжуються засідання комісій з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області за 2023 рік. Про свою роботу вже прозвітували обласні заклади освіти.
Сьогодні, 15 лютого, про свою фінансово-господарську діяльність звітували чотирнадцять комунальних закладів культури. Очолила балансову комісію голова обласної ради Віолета Лабазюк. Також у складі комісії – заступники голови обласної ради Володимир Гончарук, Валентин Соколюк та Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради, Департаментів обласної військової адміністрації – інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій, а також фінансів.
Результати минулорічної діяльності комунальних закладів культури обласного підпорядкування представила директор Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій ОВА Інна Михайлова.
Так, на сьогодні в області функціонує – 3 театрально-концертних установи обласного підпорядкування, 3 бібліотеки, 5 музеїв, 2 вищі навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації та обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.
На утримання діючої мережі обласних установ культури саме через Департамент, як головного розпорядника коштів обласного бюджету, по загальному фонду у 2023 році профінансовано понад 205 млн грн відповідно до планових призначень. За рахунок зазначених коштів забезпечено стовідсоткове фінансування захищених та незахищених статей видатків, а саме: оплати праці, енергоносіїв та комунальних послуг, тощо, що дало змогу не допустити кредиторської заборгованості з зазначених виплат. Окрім того, виготовлено облікову документацію на пам’ятки культурної спадщини національного, місцевого значення та щойно виявлені об’єкти та на окремі пам’ятки архітектури національного значення.
Впродовж дня балансова комісія проаналізувала діяльність чотирнадцяти комунальних закладів культури, а саме – Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, обласної філармонії, обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, академічного обласного театру ляльок, обласного літературного музею, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей імені Т.Шевченка, Хмельницького музичного коледжу імені В.Заремби, Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва, комунальних закладів культури «Хмельницький обласний краєзнавчий музей», «Хмельницький обласний художній музей», «Малієвецький обласний історико-культурний музей» та «Музей пропаганди».
Директори обласних закладів культури поінформували про результати діяльності своїх колективів протягом минулого року, про певні напрацювання та здобутки.
Члени балансової комісії звертали увагу очільників закладів культури на обсяги надходжень від основної діяльності установ, надання платних послуг, об’єми залучених позабюджетних коштів, а також на економне використання витрат за використані комунальні послуги та енергоносії.
Особлива увага членів комісії була акцентована на діяльності закладів в умовах воєнного часу. Зокрема, йшла мова про організацію різноманітних заходів для мешканців області та внутрішньо переміщених осіб з метою популяризації української історії, культури, мистецтва та національних традицій.
Що стосується діяльності Хмельницького музичного коледжу імені В.Заремби та Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва, то члени комісії, окрім іншого, обговорили необхідність збереження обсягів регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих кадрів галузі, здійснення контролю за працевлаштуванням випускників у регіоні та порушили питання недозавантаженості закладів у зв’язку з виїздом молоді за кордон.
Разом з тим, керівники озвучили низку проблемних питань щодо подальшого ефективного функціонування установ. Зокрема, покращення матеріально-технічної бази майнових комплексів, забезпечення сховищами, передбачення коштів на здійснення протипожежних заходів відповідно до вимог ДСНС та виконання необхідних ремонтних робіт, спрямування коштів на оновлення енергозберігаючих технологій, комп’ютерного та організаційно-методичного забезпечення.
Ознайомили керівники закладів членів комісії й з перспективами діяльності установ на поточний рік, озвучивши низку запланованих проєктів та ініціатив.
За результатами заслуховування звітів, діяльність усіх установ культури обласного підпорядкування члени комісії визнали задовільною із внесенням у протокол засідання зауважень та пропозицій.
Наступного тижня балансові комісії продовжать свою роботу.