Життя перемагає: у Хмельницькому серцево-судинному центрі проведено успішні транскатетерні імплантації аортального клапана

-Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради (КНП «ХОССЦ») – єдиний заклад в області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнтам із серцево-судинною патологією та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби регіону.

Саме тут українці у критичному стані отримують безкоштовну допомогу при гострих захворюваннях серцево-судинної системи. КНП «ХОССЦ» займає одне з провідних місць в Україні з надання ургентної (невідкладної) інтервенційної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом.

Фахівці обласного серцево-судинного центру вже двічі провели унікальні операції з  трансплантації серця, а також  проводять не менш важливі оперативні втручання, такі як торакальне ендоваскулярне протезування аорти та транскатетерна імплантація аортального клапана.

Масована ракетна атака ворога 26-27 серпня не завадила фахівцям комунального закладу обласної ради – Хмельницького обласного серцево-судинного центру спільно з колегами виконати заплановані транскатетерні імплантації аортального клапана (TAVI) трьом пацієнтам (двоє з Київщини, один – з Дніпропетровщини, з родини воїна ЗСУ).

Вперше на Хмельниччині здійснено таку унікальну операцію потужною командою кардіохірургів та інтервенційних кардіологів у липні цього року.

Цього разу команда інтервенційних кардіологів та кардіохірургів ендоваскулярно, без розрізу грудини та зупинки серця, провела високотехнологічні оперативні втручання – черезшкірну заміну аортального клапана із застосуванням біопротеза.

Усі пацієнти – досить поважного віку, з критичним аортальним стенозом та низкою супутніх захворювань і ускладнень. Через зменшення площі відкриття клапана у хворих утворилася перешкода кровотоку і виникли такі клінічні симптоми серцевої недостатності, як задишка, біль у грудях, втома, прискорене серцебиття, запаморочення при фізичному навантаженні та навіть втрата свідомості.

Єдиним методом лікування такої патології є заміна аортального клапана, але, з огляду на вік та важкість стану наших пацієнтів, операція на відкритому серці в умовах штучного кровообігу асоціювала у них з високим периопераційним ризиком, тому альтернативою стало малоінвазивне оперативне втручання – транскатетерна імплантація клапана.

Успішне оперативне втручання провели: кардіохірурги Андрій Кланца, Валерій Сухарєв, Богдан Смолій, інтервенційний кардіолог Андрій Данилюк, лікар-анестезіолог Юрій Гордєєв, лікарі ультразвукової діагностики Оксана Яцина, Наталія Андреюк, операційна м/с Тетяна Хмель. Консультативна та практична допомога: фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України Ігор Дітківський та Богдан Черпак, а також представник компанії «Medtronic», що здійснює науково-практичний супровід програми «TAVI» в Україні Ілля Марцинюк.

Медики дякують колегам Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України, директору Інституту, академіку Василю Лазоришинцю за багаторічну дружбу та наставництво.

Кожен, своєю особистою працею, наближає Перемогу!

За інформацією КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр»

попередня статтяПсихологічна та психіатрична допомога: у чому різниця та де отримати такі послуги безоплатно
наступна статтяДля військового формування Сил спецоперацій передали сучасний реаніамобіль