Село Кривчик на Дунаєвеччині стало для туристів справжнім відкриттям. Воно розташоване у дуже мальовничій місцині, а над селом височіє могутня гора Грабина. Тут з давніх-давен селилися люди, на згадку про що залишилося городище та численні археологічні знахідки: знаряддя праці, посуд, рештки людських поховань.Ще одне дивовижне місце у Кривчику – маєток збудований останнім місцевим поміщиком, генералом та членом Державної Думи Михайлом Крупенським. Після більшовицького перевороту він втік. Відтоді про нього та його родину нічого невідомо. Зараз у маєтку знаходиться психоневрологічний інтернат.
Маленьке подільське село Кривчик багате на археологічні та архітектурні пам’ятки. Гора Грабина із скелями-зубцями височіє над Кривчиком, немов охоронець, могутній і непохитний. Вона так і манить до себе, аж кортить видертися крутим схилом на самий вершечок, закрити очі, розкинути руки і відчути себе птахом…
Гора Грабина – одне з найцікавіших місць у Кривчику. Цікаво, що вона має ще й історичну цінність: тут з давніх-давен селилися люди.
На згадку про це залишилося городище та численні археологічні знахідки: знаряддя праці, посуд, рештки людських поховань. Городище складалося з двох частин. Одну використовували в оборонних цілях, в іншій – жили в мирний час.
У скелях, що виступають назовні на вершині Грабини, є печери. Колись у них лилася вода. Тепер же печери сухі і невеликі, близько до входу завалені вапняком. Цілком можливо, що в давнину вони були значно більшими (і їх було більше) і використовували як помешкання.
У селі та навколо нього з-під землі б’ють численні джерела. Наприклад, у лісі біля села Гута-Блищанівська є джерело із солодкою водою. А в урочищі Бовгурі, що розташовується за селом в напрямку Гути-Яцковецької, із джерела бив невеликий водоспадик. Місцеві розповідають, що пан Крупенський (місцевий поміщик, про якого згодом) думав зробити тут мінеральний курорт. А згодом, вже у радянські часи, планували відкрити цех з розливу “мінералки”. Однак так і не склалося.
У підготовці матеріалі використана інформація з сайту «Є»