27 березня голова обласної ради Віолета Лабазюк провела пленарне засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради, у якому взяли участь 56 депутатів.
Також до засідання долучилися перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, заступники начальника обласної військової адміністрації, керівництво силових структур області, структурних підрозділів обласної ради та обласної військової адміністрації, районних рад, представники територіальних підрозділів центральних органів влади, місцевих мас-медіа та організацій громадянського суспільства.
Учасники засідання вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих в неоголошеній російсько-українській війні.
Пленарна робота розпочалась із заслуховування звіту першого заступника начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна про здійснення обласною державною (військовою) адміністрацією делегованих їй Хмельницькою обласною радою повноважень. Після детального обговорення згаданий звіт схвалено депутатським рішенням.
Традиційними для пленарного засідання були питання про депутатські запити. Два запити були зняті з розгляду, 38 – продовжили термін виконання.
Також під час засідання депутати підтримали два нових депутатських запити, внесені Сергієм Іващуком. Першим запитом ініціюється створення робочої групи з проведення інвентаризації комунального майна та напрацювання пропозицій для включення його до Переліку об’єктів малої приватизації. Другий стосується перерозподілу коштів, які надійшли від реалізації об’єктів малої приватизації у 2021-2023 роках з метою їх подальшого спрямування на підтримку фронту.
Отож, наразі на контролі обласної ради знаходиться 40 депутатських запитів.
Рішенням обласної ради затверджено розпорядження голови обласної ради щодо звільнення керівників кількох комунальних закладів у зв’язку із закінченням терміну контракту.
Чотири наступних питання порядку денного стосувалися управління об’єктами комунальної власності.
Депутати підтримали рішення про надання дозволу на списання матеріальних цінностей з балансу підприємств, закладів та організацій – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Перелік таких цінностей був сформований на засіданні відповідної комісії; в результаті частина з них буде ліквідована у визначеному законодавством порядку, інша – безоплатно передана у інші комунальні заклади.
Ще одним рішенням депутатів обласної ради надано згоду на передачу майна із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області. Йдеться про будівлю загальною площею понад 250 квадратних метрів у селищі Білогір’я, яка передається Білогірському будинку-інтернату для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю з метою приведення у відповідність санітарно-житлових норм зазначеного закладу.
Депутатами схвалено рішення про передачу єдиного майнового комплексу Обласної фірми «Кіновідеопрокат» (кінотеатр «Планета») зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області до комунальної власності Хмельницької міської територіальної громади. В подальшому міською громадою планується відновлення цього об’єкта, який є історичною пам’яткою та візитівкою міста Хмельницького.
«Спільно з депутатами ми прийняли правильне рішення – передати майновий комплекс Обласної фірми «Кіновідеопрокат» у власність Хмельницької міської територіальної громади, – підкреслила Віолета Лабазюк. – Вже багато років кінотеатр перебуває в аварійному стані. Ми маємо спільно зберегти його для наступних поколінь, дати можливість відновити цей об’єкт. Ключове – майновий комплекс продовжуватиме функціонувати як заклад культури».
Депутатами підтримано рішення щодо припинення шляхом ліквідації КНП «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики».
«Функція медичної статистики буде збережена в Хмельницькій обласній лікарні», – повідомила голова обласної ради.
Рішенням обласної ради створено новий комунальний заклад – «Хмельницький обласний центр підготовки населення до національного спротиву». Обгрунтування створення закладу пов’язане з необхідністю проведення відповідної роботи з населенням області у контексті реалій воєнного часу.
Наступні депутатські рішення стосувалися перейменування двох об’єктів природно-заповідного фонду з метою дотримання законодавства України в частині утворення географічних назв.
Під час засідання депутати підтримали рішення про затвердження тарифів на платні соціальні послуги на 2024 рік. Йдеться про визначення вартості послуг по стаціонарному догляду за громадянами похилого віку та особами з інвалідністю у 26 обласних комунальних закладах соціального спрямування.
Своїм рішенням депутати схвалили звіт про результати діяльності органів прокуратури Хмельницької області у 2023 році.
Також депутатами підтримано рішення про виконання плану роботи обласної ради на 2023 рік. Підсумовано, що минулого року відбулося п’ять сесій обласної ради, в тому числі – одна позачергова. Проведено п’ять пленарних засідань, на яких розглянуто близько сотні питань. За результатами їх розгляду ухвалено 87 рішень.
Ще одним рішенням ради внесено зміни до рішення обласної ради від 23 грудня 2016 року №67-9/2016 «Про обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра».
Два питання порядку денного депутатами не підтримано. Зокрема, більшості депутатських голосів не отримало звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності. Також депутати не проголосували за одне із кадрових призначень.
Загалом, за підсумками пленарного засідання сесії обговорено 19 питань порядку денного та прийнято 17 рішень.
«Сьогодні сесія обласної ради пройшла досить жваво та дискусійно, –прокоментувала голова обласної ради Віолета Лабазюк. – Це свідчить про те, що кожен із депутатів обласної ради має свою громадянську позицію. Хочеться побажати усім депутатам активно проявляти її не лише у сесійній залі, але й у співпраці з виборцями».
На завершення учасники пленарного засідання заслухали інформацію директора Департаменту фінансів обласної військової адміністрації Сергія Пенюшкевича про виконання обласного бюджету у 2023 році. Зокрема, посадовець зазначив, що за підсумками 2023 року до доходів загального фонду обласного бюджету (без врахування трансфертів) надійшло 1 924 517,1 тисяч гривень, що становить 102,4 % або на 45 232,3 тисяч гривень більше до планових призначень на 2023 рік. Основним джерелом надходжень обласного бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого становить 90,9 % в структурі доходів загального фонду.