Обласні заклади культури працюють на Перемогу

Задля підтримки наших військових та тимчасово вимушених переселенців зараз активно працюють усі, хто може приєднатися до цього процесу. Долучаються до волонтерства, окрім повсякденної основної діяльності, і заклади культури обласної ради.

Із надихаючим гаслом «Все для Перемоги» живе колектив Хмельницької обласної бібліотеки для  молоді ось вже  понад  2 роки  після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.  Залишаючись    справжнім осередком  з реалізації державної молодіжної політики в сфері забезпечення інформаційних, освітніх, комунікативних  потреб молоді області, бібліотека стала й волонтерським центром, що постійно надає допомогу ЗСУ, вимушеним переселенцям, переміщеним з прифронтових міст  навчальним закладам.

Повсякденна праця колективу – це  понад 29 тисяч обслужених користувачів в рік, понад 400  соціокультурних заходів, майже 3 тисячі нових надходжень до бібліотечного фонду, реалізація обласних молодіжних проєктів наймасштабнішим з яких є проєкт  «Розповім про Героя», що залучив сотні молодих людей до створення нематеріального меморіалу пам’яті про  героїв-земляків, що загинули захищаючи рідний край.

У переліку успішних проєктів 2023 року – перемога у конкурсі, що проводився Міністерством цифрової трансформації України спільно з Українською бібліотечною асоціацією «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні»; відкриття 2 бібліотечних пунктів в навчальних закладах; відкриття Всеукраїнської фотовиставки «Живі Розстріляні», змодельованої київським письменником Мартином Якубом з допомогою штучного  інтелекту; експонування міжнародної XR-виставки «Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда», перемога в конкурсі євроклубів  та ін.

Бібліотечне волонтерство  з допомоги ЗСУ має кілька напрямків. Один з важливих і постійних є плетіння маскувальних сіток. Бібліотекарями освоєно весь цикл з виготовлення цих необхідних захисникам виробів – від плетіння основи сітки спеціальними інструментами й до оздоблення їх маскувальним матеріалом. У перервах між  виконанням основних виробничих функцій, бібліотекарі невтомно працюють над виконанням військових замовлень, залучаючи  до процесу і  юних користувачів.  Вже майже три сотні сіток на різні види техніки  відправлено на  всі фронтові напрямки – Донеччина, Харківщина, Запоріжжя, Херсонщина, Куп’янськ, Авдіївка, Бахмут та інші. У кожну сітку дбайливі бібліотекарки вставляють свій фірмовий  стікер, на якому написано «Зроблено з любов’ю».

Щомісяця члени колективу відвідують лікувальні та реабілітаційні установи, де лікуються захисники, надаючи допомогу пораненим продуктами харчування, гігієнічними засобами тощо. Активна участь бібліотеки і у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна». Зібрано від населення та передано в військові частини, шпиталі майже 1 тисяча примірників книг. Листи вдячності, фотозвіти з фронту, грамоти і подяки від військових частин – надихають колектив та читачів на ще  активнішу допомогу   захисникам.

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки для  молоді

попередня статтяПленарне засідання 19 сесії обласної ради: прийнято низку ключових рішень
наступна статтяЯк українським громадам взяти участь у програмі Interreg Europe: процедури та дедлайни