Сьогодні у Державному історико-культурному заповіднику «Межибіж» відбулося відкриття виставки міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених». У заході взяла участь заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.
На виставці представлені понад 80 сюжетних композицій від майстрів-лялькарів з України та діаспори (Німеччина, Польща, Португалія). Кожна лялька – це окрема історія. Одні майстрині через створені ляльки розповідали драматичні сторінки своєї родини, інші створювали лялькову композицію під враженнями від прочитаної книжки чи переглянутих фотоматеріалів, присвячених Голодомору.
Як зазначає кураторка міжнародного культурно-просвітницького проєкту «Ляльки для ненароджених», голова ГО «Обрядова культура України» Валерія Левківська, усі композиції створені на основі історичних фактів, фотоматеріалів та спогадів про страшні 1932-1933 роки, які збереглися в родинах українських майстрів по всьому світу.
Заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко зауважила, що ця виставка є даниною пам’яті усім жертвам Голодомору – болючої та страшної сторінки в історії Української держави. Особливо це відчувається сьогодні, коли наша держава виборює свою незалежність.
«Як свідчать дослідження істориків, за 22 місяці страшного Голодомору в Україні померло близько 4 мільйонів людей і не народилося 600 тисяч немовлят – дітей, які могли би жити, вчитися, створювали сім’ї, працювати на рідній землі…», – зазначила Тетяна Іванівна.
Проєкт «Ляльки для ненароджених» розпочався у 2018 році, в ньому беруть участь Німецько-українська спілка «KOLOS», ГО «Обрядова культура України» та творча група «Авторська лялька-мотанка». Перша виставка проєкту «Ляльки для ненароджених» була проведена до 85-ї річниці Голодомору в Посольстві України в місті Гамбург. З того часу роботи майстрів побачили відвідувачі у Києві, Чигирині, Харкові, Черкасах, Бремені.
Виставка міжнародного проєкту «Ляльки для ненароджених» демонструватиметься в Меджибізькому замку до листопада 2024 року, де працює музейна експозиція пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.