Сьогодні депутати розпочали підготовку до пленарного засідання чергової двадцятої сесії.
Під головуванням Світлани Павлишиної відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту, в якому взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, її заступники Володимир Гончарук та Валентин Соколюк, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олена Лещишина, заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Юр’єв.
Засідання комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин провів Олександр Палій. У роботі комісії взяли участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олена Лещишина, заступник начальника обласної військової адміністрації Володимир Білик.Артур Фрідман провів засідання постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, інвестиційної політики, природокористування та екології, в якому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Олена Лещишина.
Під керівництвом Тетяни Зеленко працювали депутати постійної комісії з питань правової політики, регламенту, депутатської діяльності та етики, свободи слова та комунікацій. Засідання пройшло за участі керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Олени Лещишиної та керівника апарату обласної військової адміністрації Оксани Вжешневської.
Депутати проаналізували порядок денний чергової сесії, який налічує більше трьох десятків питань.
Більша половина питань стосуються врегулювання діяльності підприємств та організацій обласної комунальної власності.
З метою забезпечення ефективного управління комунальним підприємством, гарантування надання якісної та доступної медичної допомоги, забезпечення прав пацієнтів та працівників, відповідно до Порядку утворення наглядової ради закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2023 року №1221 «Про наглядову раду закладу охорони здоров’я», Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» на розгляд депутатів винесено питання про утворення наглядових рад у комунальних некомерційних підприємствах та у комунальних закладах обласної ради сфери охорони здоров’я.
Наглядова рада – це утворений колегіальний орган, який у межах компетенції здійснює управління закладом охорони здоров’я, а також контролює діяльність керівника цього закладу.
Як зазначила голова обласної ради Віолета Лабазюк, створення наглядових рад у медичних закладах – це не лише вимога законодавства України, а й є однією з обов’язкових умов вступу нашої держави до Європейською союзу.
У зв’язку з прийняттям згаданої постанови КМУ створення наглядових рад буде однією з умов контрактування закладів з Національною службою охорони здоров’я, однак це буде після завершення воєнного стану. Але процес створення цих колегіальних органів при медичних установах потрібно запускати зараз, у зв’язку з тривалим процесом їх утворення.
Планується у рамках сесії прийняти рішення «Про звільнення батьків від плати за утримання учнів у пансіонах ліцеїв, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, на 2024/2025 навчальний рік». Депутатам запропоновано звільнити від плати за утримання учнів у пансіонах ліцеїв, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету такі категорії:
– батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
– батьків дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
– батьків, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
– батьків, внесених до переліку пункту першого статті 3 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
– батьків дітей з інвалідністю;
– батьків, які є особами з інвалідністю І групи.
Також на розгляд депутатів запропоновані питання про внесення змін до Положення про проведення обласного конкурсу науково-дослідних робіт, про клопотання перед Верховною Радою України про присудження Гаркавенку Юрію Володимировичу та Лозінській Наталії Іванівні щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та позашкільної освіти.
Окрім іншого, у порядку денному – два звернення депутатів до центральних органів влади:
- до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне;
- до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо вирішення питань захисту енергетичної інфраструктури.
Завтра депутати продовжать працювати у постійних комісіях.