З 2 липня в Україні стартувала вступна кампанія та розпочалася реєстрація електронних кабінетів вступників до вишів. Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний відвідав один з найбільших вузів краю – Хмельницький національний університет, який має найвищий ІV рівень акредитації.
Ректор ХНУ Микола Скиба разом зі своїм першим проректором з науково-педагогічної та наукової роботи Михайлом Войнаренком ознайомили високопосадовця із матеріально-технічною базою університету, представили навчальні аудиторії факультету заочно-дистанційного навчання, післядипломної освіти та довузівської підготовки, центру інформаційного менеджменту та працевлаштування, університетську науково-виробничу базу, навчальний та науковий центр ХНУ SolidWorks.
Разом з керманичем краю оглянули наукові винаходи і розробки викладачів-аспірантів закладу. У вузі активно працює лабораторія енергозберігаючих технологій, науковий випробувально-експертний центр, лабораторія прогресивних методів зміцнення поверхонь.
Микола Скиба розповів, що вуз займається впровадженням гнучких енергозберігаючих технологій: проводяться роботи з утеплення корпусів, заміни віконних склопакетів на металопластикові, оптимізації використання аудиторного навантаження. Повне та всебічне вирішення завдань, звичайно, вимагає залучення значних ресурсів, застосування нових технологій на основі технології рекуперації повітря, використання альтернативних джерел енергії для опалення приміщень, застосування смарт-технологій, енергоефективних освітлювальних комплексів.
Наприкінці минулого року делегація ХНУ взяла участь в роботі ІІ-ї Міжнародної виставки-форуму «Innovation Market», яка проходила у Міжнародному виставковому центрі м. Київ. В ході роботи виставки від університету були представлені кілька експонатів і, зокрема, за тематикою: «Енергоефективна університетська сонячна електростанція».
За словами ректора університету, впровадження концепції «Енергоефективний університет» – одне з пріоритетних завдань для Хмельницького національного університету.
На завершення візиту Михайло Загородний завітав і до навчального музейно-виставкового центру «Історія та сучасність техніки», який розташувався в новому корпусі університету. Експозиція музею візуалізує усю історію розвитку техніки: починаючи традиційно з кам’яних знарядь праці та завершуючи сучасністю – ерою електроніки та цифрових технологій.
«Сьогодні Хмельницький національний університет впевнено крокує в ногу з часом: сучасні засоби навчання, потужна матеріально-наукова база, дружній згуртований колектив. Я переконаний, – у вас є чому повчитися іншим. Отож, бажаю аби цьогоріч студентські лави поповнились вступниками, які б далі підтримували авторитет та примножували здобутки навчального закладу», – зауважив Михайло Загородний.
Довідка.
На сьогодні підготовка фахівців здійснюється на шести факультетах і забезпечується 43 кафедрами, де на постійній основі працює 75 докторів наук, професорів та 449 кандидатів наук, доцентів.
Від 1974 року до 2001 року університет очолював доктор технічних наук, професор, почесний громадянин міста Хмельницького – Сілін Радомир Іванович. Від 2001 року ректором є Скиба Микола Єгорович – член кореспондент національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник народної освіти України, кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, голова Ради ректорів вищих навчальних закладів ІП-ІУ рівня акредитації Хмельниччини, депутат Хмельницької обласної ради п’ятого і шостого скликань.
В університеті діють 23 навчально-науково-виробничі центри. Успішно функціонують 15 наукових шкіл. Протягом останніх 10 років співробітниками університету захищені 30 докторські і 250 кандидатських дисертацій.
Науковцями навчального закладу запропоновано для впровадження у народне господарство України понад 150 наукових розробок, нових технологій, розробок обладнання, матеріалів.
За останній рік одержано 44 патенти, видано 32 підручники, проведено 16 наукових і науково-методичних конференцій, опубліковано 1250 наукових праць, видано 150 наукових посібників і монографій.
Створений в університеті українсько-польський центр, науково-дослідний інститут трибології і трибологічного матеріалознавства, який об’єднує провідних українських та польських науковців, сприяє зміцненню існуючих та налагодженню нових зв’язків з польськими колегами.
В університеті діє 5 спеціалізованих вчених Рад із захисту докторських і кандидатських дисертацій із 20 спеціальностей де навчається 140 аспірантів і 10 докторантів, а також 30 здобувачів.
Студентське містечко об’єднує 5 студентських гуртожитків, загальною чисельністю 2,5 тис. місць.
Окрасою університету та улюбленим місцем відпочинку студентів, викладачів і співробітників є ботанічний сад.
Наукова бібліотека Хмельницького національного університету є лауреатом обласної премії ім. Мелентія Смотрицького, універсальні фонди бібліотеки складають понад 600 тисяч документів.
Студенти мають змогу займатись 24 видами спорту, які культивуються в університеті. Упродовж 50 років університет на спортивній ниві зарекомендував себе відомим і визначним. Здобуто 4 олімпійські медалі, десятки медалей чемпіонатів і кубків світу та Європи.
Дев’ятьом студентам Хмельницького національного університету присвоєно почесне звання «Заслужений майстер спорту», 250 – майстер спорту міжнародного класу, 207 студентів університету стали майстрами спорту.
Функціонують у закладі художні колективи та творчі об’єднання: лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів і конкурсів, народний ансамбль танцю “Юність Поділля”, народний студентський театр естрадних мініатюр “Юмодес”, народний театр пісні “Сузір’я”, шоу-балет “Модерн”. Завдяки їхнім виступам про Хмельницький національний університет знають у багатьох європейських країнах: Нідерланди, Бельгія, Іспанія, Франція, Італія, Португалія, Туреччина, Мальта, Греція, Словаччина, Польща, Угорщина, Китай, Корея.