Сьогодні під керівництвом голови обласної ради Віолети Лабазюк відбулося пленарне засідання четвертої сесії.
У засіданні взяли участь 58 депутатів, які розглянули 62 питання та прийняли позитивні рішення з різних галузей життєдіяльності краю.
У пленарному засіданні взяли участь народні депутати України Сергій Мандзій, Микола Стефанчук та Володимир Ар’єв, голова облдержадміністрації Сергій Гамалій, керівники силових структур краю, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Депутати голосами 57-ма «за» схвалили зміни до обласного бюджету на 2021 рік. Дохідна частина обласного бюджету, з врахуванням субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам, збільшена до 2 млрд. 847 млн. 570 тисяч гривень.
Так, загальний ресурс у сумі 28 907,8 тис. грн, який спрямовано для галузі охорони здоров’я, направлять на підтримку комунальних закладів охорони здоров’я обласної ради, на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт медичних закладів області. Окрім того, кошти спрямують на закупівлю медикаментів, витратних матеріалів для лікування серцево-судинних захворювань, ендопротезування суглобів тощо. Також передбачаються кошти на здійснення протипожежних заходів у закладах обласного підпорядкування, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та закладах культури.
Підтримано депутатами пропозиції постійних комісій щодо виділення з обласного бюджету 4,5 млн. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво кисневих станцій в закладах, де лікуються хворі на СOVID-19.
Як зазначила Віолета Лабазюк, обласна рада не може бути осторонь проблем мешканців області. Тому, проаналізувавши ситуацію з дефіцитом кисню у лікарнях краю, постало питання віднайти необхідний фінансовий ресурс, аби забезпечити киснем медичні заклади.
«На жаль, на сьогодні і на Хмельниччині, і по всій Україні збільшилась кількість хворих, які потребують для лікування кисневого забезпечення. Уже з завтрашнього дня Хмельниччина потрапила в червону зону. Тому я щиро дякую депутатам, що підтримали пропозицію і проголосували за виділення коштів обласного бюджету у 2021 році коштів на проектно-кошторисну документацію та будівництво кисневих станцій в закладах, де лікуються хворі на СOVID-19. Наша консолідована позиція – зробити все можливе, аби убезпечити мешканців області від можливих негативних наслідків пандемії», – зазначила Віолета Лабазюк.
На галузь «Освіта» передбачено 71 903,172 тис. гривень. За дані кошти здійснюватиметься реконструкція та капітальний ремонт закладів середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладів, заходи з енергозбереження, придбання обладнання для їдалень обласних інтернатних закладів загальної середньої освіти. За рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету передбачено фінансовий ресурс на оснащення закладів загальної середньої освіти обладнанням для навчальних кабінетів і STEM-лабораторіями, на придбання шкільних автобусів, у тому числі обладнаних місцями для дітей з особливими освітніми потребами тощо.
Бюджетні призначення по Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації складає 19 404,991 тис. гривень. Ресурс, зокрема, передбачено на виконання заходів обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки, а саме на виплату одноразової матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення, виплату одноразової матеріальної допомоги на дороговартісне лікування. Окрім того, направлять кошти на проведення протипожежних заходів в інтернатних закладах обласної комунальної власності, здійснення капітальних та поточних ремонтів інтернатними закладами системи соціального захисту.
Для управління молоді та спорту облдержадміністрації з обласного бюджету передбачаються кошти на придбання спортивної форми та інвентарю обласним спортивним школам, регіональному центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт” та обласній організації ФСТ «Динамо» України. Окрім того, фінансовий ресурс обласного бюджету спрямовується на проведення спортшколами навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських видів спорту та виплату стипендій провідним спортсменам краю.
Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу облдержадміністрації збільшено видатки по загальному фонду за рахунок коштів обласного бюджету на виконання заходів Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки, зокрема на часткову компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор); підготовку та перепідготовку робітничих кадрів на базі закладів аграрної освіти, в тому числі на базі Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату та організацію і проведення виставкових заходів, зокрема й на державному рівні.
Збільшено видатки і для управління інфраструктури облдержадміністрації за рахунок залишку коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Зазначені кошти будуть спрямовані на здійснення експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в області.
Рішенням ради реорганізовано комунальне некомерційне підприємство «Голозубинецька туберкульозна лікарня» Хмельницької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» Хмельницької обласної ради та реорганізовано Комунального автотранспортного підприємства шляхом приєднання до Комунального підприємства «Комунальники».
Також обласні обранці прийняли рішення про ліквідацію Кам’янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію, Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію та обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок».
Викликало дискусію у сесійній залі питання «Про припинення шляхом ліквідації Хмельницької обласної фірми «Фармація».
Під час своїх виступів депутати з різних фракцій заявляли про доопрацювання даного питання та детального вивчення ситуації, що склалася з комунальним закладом. Зокрема, на переконання депутатів, стоїть питання щодо забезпечення пацієнтів лікарень наркотичними засобами, оскільки приватні аптеки не зацікавлені розповсюджувати ці засоби.
Після обговорення обласні обранці, все ж таки, проголосували за ліквідацію обласної фірми «Фармація».
Голова ради зауважила, що на заміну ліквідованому обласному дитячому спеціалізованому санаторію «Світанок» рішенням ради створено комунальний заклад культури «Малієвецький обласний історико-культурний музей». Що стосується Кам’янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію та Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію, то наразі проводяться перемовини з керівниками територіальних громад, де розташовані зазначені заклади, щодо передачі майнових комплексів на баланс громад з метою збереження та подальшого раціонального використання для потреб їхніх мешканців.
Більшістю голосів депутати схвалили 12 нових регіональних програм та внесли зміни до восьми чинних обласних програм. Зокрема, внесення змін до програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки стосуються виділення 6,5 млн грн з обласного бюджету на розробку проектно-кошторисної документації для реконструкції аеродромного комплексу комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» з подовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів, а також проведення сертифікації служби авіаційної безпеки та здійснення заходів по наземному комплексу аеропорту. Це буде ще одним дієвим кроком до відновлення роботи КП «Аеропорт Хмельницький».
За словами директора комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький» Валерія Сороки, до кінця квітня його підприємство планує оформити кадастровий номер земельної ділянки. Крім цього, отримано майно «Украероруху» у кількості 38 одиниць на загальну суму 20,5 млн грн, що дозволило відновити електропостачання на хмельницькому летовищі.
Найближчі плани у відновленні хмельницького летовища, за словами Валерія Сороки, завершити розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції аеродромного комплексу з продовженням штучної злітно-посадкової смуги на 500 метрів, що за сприяння народних депутатів України дасть можливість брати участь у державній програмі фінансування аеропорту.
Окрім того, зазначив Валерій Сорока, важливим питанням є налагодження регулярних вантажних перевезень та зауважив, що у 2020 році підприємство вийшло з прибутком на суму 706 тис. грн (для порівняння: у 2017 році дохід КП становив 17,5 тис. гривень).
Нагадаємо, що 22 грудня 2017 року депутати Хмельницької обласної ради затвердили програму відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт-Хмельницький» на 2018-2022 роки із загальним обсягом фінансування 774 млн. гривень.
Підтримано на сесії 15 нових депутатських запитів, у яких обранці порушили болючі питання краю та прийняли ряд звернень до центральних органів влади.